Apavu izvēle treniņiem zālē

Kad cilvēki sāk sportot, viņiem rodas daui jautājumi. Dažus viņi spēj atrisināt paši, bet citi tā arī paliek līdz galam neizprasti. Daži tādēļ nemaz ij nesāk sportošanu, bet citi cīnās paši ar sevi, kamēr saprot kas un kā. Viens no tādiem jautājumiem skar sportam piemērotu apģērbu, bet vēl būtiskāks ir apavu jautājums. Kādus apavus izvēlēties, ja mēs gribam sportot?

Vispirms gan jāpiebilst, ka šajā gadījumā es runāju tikai un vienīgi par treniņiem svaru zālē. Pretēji tam kā parasti spriež “cilvēks parastais”, ka sporta apavi der visiem sportiem, tā nav un skriešanai vai kādām lēkāšanām utt. vajag pilnīgi cita veida apavus.

Vispār, ko mēs redzam zālē? Ja neesat ievērojuši, paskatieties, tiešām būsiet pārsteigti! Kādus tik kadrus man nav nācies redzēt! Protams, žanra klasika ir “pacienti” pludmales čībās. Par pacientiem es viņus saucu tāpēc, ka viņi patiešām riskē nokļūt vietējās slimnīcas traumatoloģijas nodaļā ar kaut kādiem, teiksim, pēdas lūzumiem. Taču tie nav vienīgie gadījumi. Ir redzēti cilvēki, kas trenējas zeķēs vai pat bez tām, t.i., basām kājām, tāpat ir redzētas dāmas, kas trenējas sev vien saprotamās bez zoles kurpītēs-laiviņās utt., variantu, kā redziet, ir daudz. Tomēr vienīgais pareizais ir trenēties sporta apavos!

Situācija gan ir tāda, ka arī sporta apavu izvēle ir liela un te nu katrs mēģina izvēlēties tos, kas viņam vai viņai patīk vislabāk. Pēc krāsas, formas utt. Patiesībā gan pirmais un galvenais aspekts uz ko ir jāskatās iegādājoties apavus ir to zoles cietība un stabilitāte. Jūs zālē caļat svarus, tāpēc jums vajag būt pārliecinātam, ka jums ir stabili pamati, t.i., apavi. Kaut kādas “biezpiena kedas” jums nedos šo pārliecību. Tāpat, izpildot atsevišķus vingrojumus, nepareiza apavu izvēle var novest pie visai nopietnām traumām.

oly-shoesKādi tad izskatās labi sporta apavi treniņiem zālē? Es nebūšu oriģināls un teikšu, ka pats labākais variants ir svarcēlāju apavi, jeb tautā sauktās “štangetkas”. Tas ir pats labākais variants. Ar to pieejamību arī nevajadzētu rasties problēmām, jo, pateicoties krosfita popularitātes pieaugumam, visi lielākie sporta apģērba un apavu ražotāji ražo šāda tipa “kedas”. Nemaz nerunājot par iespējām pasūtīt n-to veidu “štangetkas” no Ķīnas “amatniekiem”. 😀

Protams, te gan ir jābūt piebildei. Iesācējiem NAV JĀSKRIEN UZ VEIKALU PIRKT ŠOS SVARCELŠANAS APAVUS. Bet, ja jau tie ir tik labi, kāpēc ne? Tāpēc, ka iesācējiem nav tādas slodzes un dažreiz arī vingrinājumi, kur šādi apavi patiešām ir nepieciešami un parāda sevi no vislabākās puses. Turklāt, iesācējam vienmēr ir risks visai ātri pamest konkrēto nodarbi. Šādiem cilvēkiem labāk ir iegādāties tā sauktos fitnesa apavu. Tie izskatās kā parasti skriešanas apavi, taču ir cietāki, kas, kā jau minēju, ir pluss.
Protams, var trenēties arī citāda veida apavos, sevišķi ja nav nekādu pretenziju uz sportu vai augstvērtīgu rezultātu un/vai nerodas nekādas veselības problēmas. Galvenais, kam ir jāpievērš uzmanība – pēdas pozīcijai, cietībai, ērtumam. Par piemēru var ņemt basketbola botas, taču ar augsto zoli, tādu, kāda bija populāra 90-tajos gados (nez, tādus apavus vēl ražo?) Tāpat var ņemt apavus ar želejas iestrādājumiem, kas palīdz izvairīties no apava “sakrišanas”. Beigu beigās, ja vien pašam liekas ērti, var trenēties arī lielajos zābakos, kas arī ir piemēroti šādām slodzēm.

Galvenais – ZĀLĒ IR JĀNĒSĀ APAVI, nevis čības, zeķes vai… vai jāstaigā bez apaviem.

Nobeigumā viens šausmu stāsts no personīgās pieredzes. Bija gadījums, kad trenējos ļoti šaurā zālē, tāpēc nereti bija jāpastumj kāds trenažieris vai spēka būris, lai būtu ērtāk. Tajā reizē bija jāstumj svaru disku statīvs, kas bija pilns ar diskiem… beigu beigās vai noguruma, vai vienkārši – neuzmanības dēļ, sanāca tā, ka es nepamanīju, ka statīvu nevis stumju, bet liecu/šķiebju, turklāt uz savu pusi. Rezultātā viss stenda satus man bija uz kājām. Bet – TADĀM – beigu rezultātā nekas, pilnīgi nekas manām pēdēm nenotika, jo biju atbilstošos apavos. Bez tiem, esmu drošs, kāds lūzums būtu noteikti.

One thought on “Apavu izvēle treniņiem zālē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *