Apskats: MuscleMeds Carnivor Beef Aminos

musclemedsAr šo rakstu es nolēmu iesākt tādu rubriku kā uztura bagātinātāju apskatu. Kas tas tāds? Viss ir ļoti vienkārši – ik pa laikam tiks ņemts kāds uztura bagātinātājs vai nu no manas jau esošās pieredzes, vai arī iegādāts pilnīgi jauns un lasītājiem piedāvāšu savas domas, novērojumus utt. par to. Kāds ir galvenais mērķis? Teikt, ka es tagad atmaskošu visus UB industriju, noteikti būtu muļķīgi, jo tā tas vienkārši nav un nav mans mērķis. Es vienkārši vēlos dalīties pieredzē par to vai citu produktu, lai cilvēkiem, kuri to nav lietojuši, būtu papildus viedoklis. Tieši tā es to arī formulēju – MANS SUBJEKTĪVAIS VIEDOKLIS! Un nekā savādāk.

Tātad, MuscleMeds Carnivor Beef Aminos. Kāpēc tieši šis produkts? Tāpēc, ka pašlaik tas ir manā UB plauktā un to es ik pa laikam arī lietoju. Taču sākšu es ar vispārīgu stāstu par to kā šis UB pie manis nonāca. Tas bija stāsts par akciju. Jā, vienā no sporta uztura bagātinātāju veikaliem bija akcija uz MuscleMeds produktiem un komplektā bija proteīns, aminoskābes un šeikeris. Tā kā es ļoti gribēju pagaršot liellopa proteīnu, kā arī man dikti jau nu patika šeikeris, tad arī pasūtīju šo komplektu.

 

musclemeds-carnivor-beef-aminos-factsTā kā šī akcija bija pirms gada, bet rakstu es par produktu pašlaik un saku, ka tas man vēl aizvien ir plauktā, tad, kā jau varat nojaust, es neesmu liels tā fans. Arī aminoskābes kā tādas manā izpratnē, pretēji daudzu citu domām, nav tas UB, kurš būtu liekams obligāto sarakstā. Pastāstīšu kāpēc. Kā zinām, no aminoskābēm sastāv proteīns. Tātad, organismam vajag patērēt mazāk enerģijas, lai tiktu pie tiem labumiem, kas ir proteīnā – aminoskābēm. Tādējādi tas ātrāk saņem visu nepieciešamo. Skaisti, vai ne? Es arī saku, ka skaisti, taču nesmukie momenti sākas, kad mēs sākam rēķināt. Proti, cik gramu proteīna ir vienā, teiksim, burciņā ar aminoskābēm. Ja tie nav kaut kādi mega apjomi, tad tie ir pārsimts grami. Un kāda ir to cena? Tā arī ir atbilde uz daudziem jautājumiem.

Turklāt, kas notiek, ja mēs dzeram proteīnu? Kas notiek – ja aminoskābes? Parastam fizkultūrietim, kāds esmu es un, esmu pārliecināts, arī lielākā daļa manu lasītāju, tas NEMAINA ABSOLŪTI UN PILNĪGI NEKO. Uzsūkšanās ātrumi utt. tas viss tā arī ir, taču dabā praktiskais pielietojums šādām lietām ir apšaubāms un parasts cilvēks to nemaz nejutīs. Protams, ja ir stingra diēta vai ir jāgatavojas sacensībām, tad aminoskābes noder, taču citos gadījumos es tām neredzu pārāk lielu lietošanas jēgu.

 

Nu labi, tas bija vispārīgi, bet kā ir ar Carnivor Beef Aminos. Kas viņām ir iekšā? Jāsāk ar to, ka vienā iepakojumā ir 300 tabletes, kas katra satur 1 gramu aminoskābju, jeb 100 devas (ar aprēķinu, ka viena deva ir 3 grami). Pats aminoskābju avots, kā stāsta ražotāji, ir liellopa gaļa, jeb precīzāk, tās ir iegūtas no liellopa aknām. Produkta sastāvs ir pievienots rakstam klāt, tāpēc katram punktam nepieskaršos vien izcelšu svarīgāko.

BCAA attiecība – 2:1:1,5, taču tā no kopējā svara sastāda vien aptuveni 9.1%. Savukārt neaizstājamās aminoskābes kopumā šajā produktā ir mazliet vairāk kā 22.2%. Tas nozīmē, ka visas pārējās aminoskābes ir no aizstājamo grupas.

Ko par to var teikt? Protams, ka vairāk gribētos neaizstājamās aminoskābes, tai skaitā BCAA, kura klātesamību produktā īpaši izceļa arī ražotāji, drukājot to uz brukas priekšpuses, tāpēc, ka tieši neaizstājamo aminoskābju uzņemšana ir būtiskāka gadījumā, ja runājam par to papildus uzņemšanu tieši UB formā.

 

Kas vēl ir produktā? Tā kā tas ir izolāts, kas iegūts kaltēšanas procesā, tad nekā daudz jau nav un labi, ka tā, jo tas nozīmē, ka produkts ir tīrs no piemaisījumiem. Tomēr, gluži bez piejaukumiem neiztiek, jo, kā jau lielākajā daļā šāda veida produktu, arī Carnivor Beef Aminos klāt ir piejaukts C un B6 vitamīns.

 

Kas bez sastāva vēl ir svarīgs uztura bagātinātājiem? Pareizi, garša! Taču tas ir ļoti un ārkārtīgi subjektīvs rādītājs, tāpēc šeit kāds var arī nepiekrist. Garša šīm aminoskābēm ir ļoti specifiska. Protams, ka cilvēki, kas ir dzēruši aminoskābes bez garšām nojauš par ko ir runa, taču šīs aminoskābes ir vēl specifiskākas. Tākam nav īsta rūgtuma, taču par patīkamu šo garšu un arī smaržu nosaukt nevar. Turklāt tām ir arī spēcīga pēcgarša.

 

VERDIKTS

891597002757MuscleMeds kā ražotāji sevi ir pierādījuši tirgū, tāpēc droši var teikt, ka viņu ražotais produkts, Carnivor Beef Aminos, ir kvalitatīvs un rakstītais uz iepakojuma arī atbilst īstenībai. Tomēr, neskatoties uz to, es nedomāju, ka šīs aminoskābes kādreiz kļūs par savas produktu nošas hītu, jo, tomēr, to garša un sastāvs nav gluži tāds, lai patiktu visiem.

Cita lieta, ka, vēloties nomainīt ierastās garšas un aminoskābju avotus, ir jāatrod kāds labs un interesants produkts, tādā gadījumā šīs liellopa aminoskābes ir izskatīšanas vērts variants.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *