Meitenes, nedariet tā!

Mūsu laikos, un tas ir labi, uz zāli iet ne tikai stirpais, bet arī vājais dzimums. Tomēr, kā vieniem tā otriem sākot treniņus (un dažiem, ietiepīgākajiem, arī turpinot) ir vairākas kļūdas, kuras viņiem liedz sasniegt ilgi gaidīto rezultātu. Šoreiz apskatīsim tos aspektus, kas tieši sportiski aktīvajām dāmām bremzē progresu.

1Kā pirmo un galveno kļūdu es gribētu izcelt – treniņu plāna neesamību. Protams, ir apzinīgās meitenes, kas aiziet pie trenera, samaksā viņam/viņai, viņš iedot standartizētu no Internet tīkla lejupielādētu programmu, un jaunā censone tad nu pēc tās strādā. Tas nav švaki. Tomēr, ir tāda, kas to nedara un vienkārši ir apmierinātas ar pašu faktu, ka – ES TAČU EJU UZ ZĀLI!

Diemžēl, ar iešanu vien nepietiek, vajag arī trenēties. Te sākas problēmas. Dāmas, jaunkundzes vienkārši ne tikai nezina ko grib, bet arī nezina kā panākt to ko viņas domā, ka grib. Klasiski tas izskatās tā, ka šīs fizkultūrietes haotiski iet pie visiem trenažieriem, nedaudz tos palieto un tad uzreiz skrien pie nākamā. Nav ne strukturēta treniņa mikro līmenī (vienā dienā daram to, citā – citu), nedz arī katrs treniņš ir kaut kā sastādīts, viss notiek pēc noskaņojuma.

Otrā kļūda ir lokālie treniņi. Kas pamudina daudzas dāmas iet uz zāli? Protams, kaut kādas “problēmzonas”. Līdz ar to treniņš arī tiek vērsts uz to “mocīšanu”. Tiek pildīti visneiedomājamākie vingrinājumi un to kombinācijas, taču… rezultāta kā nav tā nav. Iemesls tam ir vienkāršs – nevis no treniņa ir rezultāts, bet gan no sistēmiskas pieejas. Pirmkārt, nav iespējama lokāla tauku dedzināšana, t.i., nevar atbrīvoties no zemādas taukiem, kas ir uz vēdera, tajā pašā laikā saglabāt tos taukus, kas ir krūtīs (jā, krūšu lielums ir atkarīgs no tauku daudzuma). Tāpat nepietiek ar treniņiem, ja ēšana un dienas režīms paliek tāds pats kāds bija laikā, kad visas šīs problēmzonas izveidojās.

Trešā kļūda ir bailes no brīvajiem svariem. Nez kāpēc meitenes domā, ka brīvie svari, pat ja tas būs tukšais 10 kg grifs, pēkšņi liks viņu muskuļiem tādā ātrumā hipertrofēties, ka jau pēc mēneša viņas būs liekmas vienā līmenī ar Lendu Mareju vai Airisu Kailu. Tā, diemžēl vai par laimi, nenotiek (tas ko daudzas dāmas uzskata par nenormāliu pieaugušajiem muskuļiem ir vienkārši ūdens palielienāšanās organismā un muskuļu piedzīšanās ar asinīm, kas pēc treniņa ir novērojama vai arī, tievējot, muskuļa kļūšana redzamākam) un, lai sieviete iegūtu tādu muskuļu masu, kas patiešām liktos “daudz” ir PLĀNVEIDĪGI UN SISTEMĀTISKI jātrenējas, jāietur maltītes, jāplāno treniņu cikli, jālieto farmakoloģija lielos apjomos utt. utjpr. TAS NEVAR NOTIKT NEJAUŠI! Pat, ja sieviete ievēro VISUS šos nosacījumus nav garantijas uz formu, ar kuru varētu startēt sacensībās (turklāt, pēc pēdējo gadu notikumiem, sieviešu bodibildings pamazām tiek iznīdēts no sacensību saimes).

 

womesbbclasses
IFBB kategorijas sievietēm

 

Trenažieri (man kā to nīdējam patīk šī replika) ir domāti tikai augsta līmeņa sportistiem un cilvēkiem, kuri atkopjas no savainojumiem vai savainojumu dēļ nevar pildīt kādu vingrinājumu. Visiem pārējiem, brīvie svari ir jāliek pirmajā vietā. Kāpēc? Tāpēc, ka tie parasti nodrošina lielāku slodzi, ar tiem izpilda bāzes vingrinājumus, kas ir neatņemama treniņa sastāvdaļa. Pat dāmām bez bāzes vingrinājumiem tikt pie foršām formām būs grūti. Pat neiespējami.

Ceturtā kļūda, kas izriet no iepriekšējās – kļūdas vingrojumu tehnikā. Jaunās censones domā, ka tas, ka kaut kas tiek darīts uzreiz uzlabos viņu situāciju. Daļēji, protams, ir taisnība, taču ir vēl daudz aspektu, kas jāņem vērā. Viens no tiem – tehnika. Vingrojums, lai tas dotu to labumu ko tam būtu jādot, ir jāpilda PAREIZI, pretējā gadījumā ne tikai rezultāts būs aptuvens, bet arī pastāv liels traumatisma risks.

Un nobeigumā pēdējā kļūda – treniņu vienmuļība. Meitenes atnāk uz zāli, izpilda savu programmu (ja tāda ir) vai haotiski kaut ko monotoni pacilā un iet uz mājām. Katru reizi VIENU UN TO PAŠU. Protams, ka notiks ķermeņa adaptācija un ar laiku visi labie efekti no treniņa pazudīs. Ir jāstrādā un jādod ķermenim dažādas slodzes, lai katrs treniņš ir kā nebijis stress organismam. Piemēram? Piemēram, izvēlaties programmu, bāzes vingrinājumus atstājot, bet izolējošos katru reizi mainiet. Turklāt, arī bāzes vingrinājumus ik pa laikam var izpildīt citā manierē (variāciju ir daudz).

Lai sasniegtu rezultātu nevajag daudz, vajag tikai pareizās lietas darīt pareizi. Izmainīt savu figūru var daudz vienkāršāk nekā stāsta tās jaunkundzes un kundzes, kas ir “nofeilojušas”. Jā, sākumā tas varbūt ir grūti, sevišķi galīgi netrenētam organismam, taču kopumā – kļūt par “konfektīti” nav nemaz TIK sarežģīti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *