Metāns – svarcēlāju maize

Bloga jaunākajā ierakstā nolēmu uzrakstīt šo to par tādu ļoti kutelīgu tematu, proti, paturpināt sadaļas “Farmakoloģija” rakstu krājumu, precīzāk, uzrakstīt savas pārdomas par pašu populārāko un, šķiet, arī visapspriestāko anabolisko steroīdu – Metandrostenolonu, jeb kā tautā dēvē metānu vai dbolu. Uzrakstīt šādu rakstu es nobriedu ļoti vienkāršu iemeslu dēļ, proti, parasti kā sākas runas par anaboliskajiem steroīdiem, tā visi nez kāpēc sāk saukt metandienonu (vēl viens preparāta nosaukums) kā kaut ko TĀDU, kas tūlīt visus padarīs par supermeniem (turklāt, neko nedarot). Un arī vispārīgā gadījumā daudziem liekas, ka no šī preparāta būs tādi rezultāti, ka jau nu vispār.

 

Uzreiz gribu piebilst, ka šis raksts ir TIKAI INFORMATĪVS! Raksta autors NEATBALSTA un ir PRET stipras iedarbības preparātu lietošanu fizkultūras mērķu sasniegšanai!

 

???????????????????Kas ir metandrosenolons vai metandienons (otrs nosaukums man patīk labāk, tāpēc turpmāk lietošu to)? Pagājušā gadsimta 60-tajos gados farmācijas gaišie prāti no kompānijas Ciba izgudroja jaunu preparātu, kura galvenais uzdevums bija… nē, nevis, lai bodibilderiem būtu ko uzkosts treniņu starplaikā, bet primāri, lai palīdzētu cilvēkiem atkopties pēc smagiem apdegumiem. Tiesa, jau pieminētie bodibilderi nebija nekādi vakarējie džeki un jau drīz vien saprata, ka arī viņiem būtu ļoti labi ko tādu ieviest savā ikdienā.

Tiesa, ne jau bodibilderi bija pirmie, kas ko tādu dabūja. Pirmie bija Olimpisko sporta veidu atlēti, kuri izmēģināja šo preparātu daudzu gadu garumā, kad vēl tas nebija iekļauts dopinga sarakstos. Turklāt, ne tikai svarcēlāji, bet arī futbolisti, peldētāji u.c. atlēti.

 

Ja metānu salīdzina ar testesteronu, tad tā anaboliskā aktivitāte ir divas reizes lielāka, androgēnā aktivitāte – uz pusi mazāka. Ko tas nozīmē? Ir tāds termins kā anaboliskais indekss, kas sevī ietver abu aktivitāšu attiecību. Jo lielāka anaboliskā aktivitāte un mazāka androgēnā, jo labāk, t.i., būs mazāk blakusefektu. Metānam šis indekss dažādos avotos tiek noteikts no 2 līdz 5, kas ir vidējs rādītājs (salīdzinājumam – testesteronam tas ir 1, nandrolonam – 10).

Tāpat, protams, nevar nepieminēt to, ka metandienons aromatizējas, t.i., notiek konversija estrogēnos, taču tā ir salīdzinoši neliela, tāpat kā neliels tiek atzīts šī preparāta hepatoksiskums, t.i., toksiskums aknām.

 

Lai arī galvenā metandienona uzņemšanas forma ir preorālā, t.i., tabletes, ir sastopamas arī injekcijas. Tā darbības laiks ir 6-8 stundas, bet, kas ir svarīgi tiem, kam draud dopinga testi (šis preparāts ir iekļauts WADA aizliegto vielu sarakstos), tā lietošanu var fiksēt līdz pat 3 mēnešiem pēc kursa beigām.

 

Kas tad ir tie labumi, ko var sagaidīt no metāna? Pirmkārt, tas ir straujš svara pieaugums. Preparāta ietekmē notiek olbaltumvielu sintēzes aktivācija, kas veicina muskuļu audu ātrāku atjaunošanos. Tāpat notiek arī šķidruma aizture organismā (no kopējā svara pieauguma tas var sastādīt 10-50%).

Tāpat pieaug spēka rādītāji, nostiprinās kauli, pastiprinās apetīte.

 

Tomēr, ir skaidri jāsaprot, ka, ja ir labās lietas, kas nāk no kāda preparāta, tad ir arī medaļas otra puse, jo ne no kā nekas jau nerodas. Tā arī šajā gadījumā, jo metānam ir blaknes. Tās gan nav nekādas īpašās vai atšķirīgās no citiem šīs grupas preparātiem – ginekomastija, toksiskums aknām, arteriālā spiediena celšanās, seksuālās aktivitātes pieaugums, pie ilglaicīgas preparāta lietošanas var būt arī sēklinieku samazināšanās vai matu izkrišana. Tāpat, ja ar šo preparātu aizraujas, ir novērota miokarda hipertrofija.

 

Kā jau rakstīju iepriekš, es noteikti neesmu no tiem, kas atbalsta anabolisko steroīdu lietošanu, es vispār uzskatu, ka cilvēki, kam nav augstu sportisko mērķu, nedrīkst lietot neko no dopinga saraksta. Precīzāk, viņu ieguvums pret resursiem kas tiks patērēti būs nesamērīgs, jo ne velti es pieminēju arī blaknes. VISI preparāti nav tikai “vienvirziena ceļš uz laimīgu dzīvi”, jo pie labiem rezultātiem un panākumiem tiek nevis tie, kas visvairāk ir sašpricējušies vai saēdušies tabletes, bet gan tie, kuri visveiksmīgāk ir pratuši izvairīties no blaknēm. Lai to izdarītu, vajag ņemt vērā ne tikai pašas blaknes, bet arī pilnīgi skaidru prātu, lai saprastu kas un kā ir jādara.

 

danabol-300x266Kas ir jāņem vērā lietojot danabolu (preparāta apzīmējums Rietumos)? No visām blaknēm visizteiktākās ir hepatoksiskās īpašības. Tas nozīmē, ka kurss nedrīkst būt pārāk ilgs, t.i., pēc teorijas tam nav jābūt ilgākam par 8 nedēļām. Protams, ka ir ne viens vien piemērs, kad metānu lieto arī ilgāk un bez tālejošām sekām, taču – tā jau ir katra individuālā riska zona. Devas lielums? Te arī ir dažādas domas un cilvēku pieredzes, taču oficiālā medicīna norāda, ka par blaknēm nav īpaši jāuztraucas (ja vien cilvēkam jau sākotnēji nav kādu veselības problēmu), līdz brīdim, kad diennakts deva nepārsniedz 30 mg. Protams, ir dzirdēti stāsti, ka šāda deva ir pārsniegta trīskārtīgi, taču… trakajiem, protams, pieder pasaule, taču personīgi es neredzu nekādus argumentus par labu šādām izklaidēm. Ja gribas “vairāk”, tad preparātus var kombinēt, nevis mēģināt visu kompensēt ar hiperdozām. Šajā gadījumā vairāk nav labāk. Labāk ir labāk.

 

Kāpēc metāns ir tik populārs? Atbilde ir ļoti vienkārša – tā godīgi runājot, tas ir iesācēju preparāts, jo, ja vien netiek veikti stulbi eksperimenti, tam nav novērojamas nekādas būtiskas blakusparādības, tā uzņemšanas forma (tabletes) daudziem liekas pieņemamāka nekā injekcijas. Rezultāts ir samērā ātrs (šī paša iemesla dēļ to izmanto arī lielākos kursos, lai dotu tā saukto “sākotnējo grūdienu”) un, ja atbilstoši tiek ēsts un treniņi ir līmenī, tad gana iespaidīgs (5-10 kilogrami standarta kursam). Nopietnākiem sportistiem metāns ir tikai īstermiņa palīgs (vai kā “tilts”), jo, godīgi runājot, ir labāki un kvalitatīvo gaļu labāk audzējoši preparāti, kuriem ūdens aizture ir mazāka. Tiesa, tiem, kas trenējas spēka mērķu sasniegšanai, metandienona lietošana savus labumus dod.

Veidojot blogu, kā vienu no tā darbības pamatprincipiem priekš sevis biju noteicis godīgumu. Tāpēc izlikties, ka farmakoloģijas šajā sportā/nodarbē nav būtu muļķīgi. Uzskatu, ka cilvēkam ir jāsniedz informācija. Daudz informācijas, lai jau viņš pats vēlāk nolemj – ko, kā un kāpēc darīt. Es nekādā gadījumā nemudinu cilvēkus lietot anaboliskos steroīdus vai jebko citu no dopinga sarakstiem, jo tas, pirmkārt, ir veselībai bīstami, otrkārt, PRETLIKUMĪGI, treškārt, nez vaj vajadzīgi.

Kādam radīsies jautājums, ja jau es neatbalstu, tad kāpēc rakstu? Kā jau teicu – godīgums, kas ir viens no pamatprincipiem. Taču tas nav vienīgais iemesls. Es vieglā formā pastāstu par preparātu, parādu kāds tas ir, lai cilvēki, kuri domā par lietošanu, iegūst informāciju un izdara savu izvēli, lai tie, kas vispār neko nezina, uzzina vairāk par šādiem preparātiem un nedzīvo ilūzijās par to kas un kāpēc tiek lietots, kā arī, lai cilvēki vispār zina kā izskatās šie “briesmīgie” preparāti, lai, ja kaut kur ko līdzīgu ierauga, zinātu kas tas ir (un nejauktu anaboliskos steroīdus ar uztura bagātinātājiem).

 

Domājiet ar galvu!

4 thoughts on “Metāns – svarcēlāju maize

 • 26/03/2015 at 17:36
  Permalink

  1) .. tāpat kā neliels tiek atzīts šī preparāta hepatoksiskums, t.i., toksiskums aknām. Tālāk tekstā gan ir minēts, ka ir hepatoksisks, t.i., toksisks aknām. Un tā arī ir, tas noslogo aknas.
  2) Metāns samazina testosterona līmeni tāpēc šaubos vai tas veicina seksuālās aktivitātes pieaugumu. Tāpēc metānu vienu pašu ir diezgan stulbi lietot. Vajag bāzīti. 🙂

  Reply
  • 26/03/2015 at 17:48
   Permalink

   1) Viss ir relatīvi. Tāpēc ka nosacīti hepatoksiskums ir neliles (t.i., salīdzinoši ar vispārpieņemtajām normām), nenozīmē, ka nav jādomā par aknu veselību.
   2) Šajā gadījumā nav runa par kursiem un to sastādīšanu. Tāpat ir visai… nu tā… domāt, ka visiem arī uzreiz vajag baigākos koteiļus. Lielākā daļa tāpat sāk ar kkādu solo tablešu kursu (ar domu – pamēģināt, a tad redzēs). Tai pat laikā es neapgalvoju, ka metandienons solo ir baigā tēma. Par konkrēto seksuālo aktivitāti – kursa laikā tā ir. Protams, viss ir salīdzinājumā. Tā noteikti nav tāda, kā uz 1gr/w testesterona vai kkā tā, taču fizioloģija un ķīmija ir un paliek spēkā. Jautājums te drīzāk ir par “katastrofas apmēriem”.

   Reply
 • 16/04/2016 at 19:22
  Permalink

  Ko vajadzeetu lietot kopaa ar sho?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *