DNP – preparāts par kuru brīdina Interpols

Šodien Latvijas lielākajos ziņu portālos parādījās paziņojums, ka Interpols brīdina par ļoti bīstamu tievēšanas zāļu izplatību. Tik bīstamu, ka viena to lietotāja piedzīvoja letālu iznākumu saviem eksperimentiem. Es, kā cilvēks ziņkārīgs, nolēmu izlasīt ko tādu viņa ir lietojusi. Neteikšu, ka es gaidīju kaut ko pārsteidzošu, jo pa šiem gadiem esmu lasīji par dažādiem vairāk vai mazāk trakiem gājieniem, lai notievētu, nepārsteidza arī šis. 21 gadu vecā meitene bija lietojusi visiem spēka atlētiem labi zināmo DNP.

 

Taču, tā kā pārējie cilvēki šādu ķīmisko vielu nezina, bet mūsu lielie mediji nestāsta par to kas tad īsti ir DNP, tad nolēmu šo ierakstu veltīt tieši šai tēmai.

 

Sāksim ar to, ka DNP pamatā ir lauksaimniecībā izmantojams herbicīds un sākotnēji tam ar tauku dedzināšanu cilvēka organismā nebija absolūti nekāda sakara. Tomēr, kačoki nav tik stulbi kā daudziem gribētos domāt, jo viņi seko līdzi visiem pētījumiem, kas varētu uzlabot viņu fizisko formu. Arī tie, kuri dzenas pakaļ “brīnumlīdzekļiem” dara to pašu. Rezultātā DNP no nevēlamo augu iznīdētāja kļuva par tauku dedzinātāju.

Kādam liksies – nu re, tad jau ļoti jauki, ka augi netiek iznīcināti, bet cilvēks gūst labumu!

 

fatloss-1Labums no DNP ir apšaubāms. Tas ir viens no bīstamākajiem preparātiem, ko var lietot spēka sportists savas formas veidošanā. Tā kā šis raksts nav vērsts uz pieredzējušu atlētu izglītošanu, bet gan, lai parastie cilvēki saprastu kas vispār ir DNP, tad šoreiz nekādas sarežģītās shēmas un skaidrojumus nesniegšu un pastāstīšu īsā formātā kā strādā šis preparāts un kur ir riska faktori. Kā arī ar ko ir jārēķinās tiem, kam ir uznācis prāta aptumsums, un viņi grib kaut ko tādu sev.

 

DNP iedarbība notiek šūnas līmenī. Proti, šūna “elpo”, kas nodrošina enerģijas apmaiņu šajā līmenī. Visas barības vielas “sadeg”, notiek elektro-ķīmiski procesi, kuru rezultātā sintezējas 1 ATF vienība (ATF – universāla cilvēka enerģijas vienība), kas arī nodrošina vienas šūnas enerģinas patēriņu.

DNP savā darbībā nodrošina to, lai visi procesi notiktu, kā aprakstīts, taču bez ATF sintēzes. Tas nozīmē, ka ķermenim vajag sintezēt ATF no citiem resursiem, šoreiz – taukiem, taču šajā gadījumā liela daļa resursu aiziet siltumenerģijā. Savukārt nākošais process ir tas, kad organisms, lai tiktu pie enerģijas, mēģina palielināt skābekļa piekļuvi, kas, savukārt, noved pie slodzes uz sirds un asinsvadu sistēmu, elpošanas sistēmu utt.

Īsumā sakot – organismam tiek ierobežotas visas iespējas tikt pie enerģijas kā tikai dedzināt taukus.

Kāpēc DNP ir tik populārs? Tāpēc, ka tas palielina vielmaiņas ātrumu par 30-50%. To nevar nodrošināt neviens cits preparāts. Tāpat tas ļoti labi dedzina taukus un diennakts laikā var likt organismam iztērēt līdz pat 500 gramiem tauku.

 

Tā bija skaistā stāsta fāze, taču ir arī ne tik skaistā, proti, blaknes ar ko ir jārēķinās. Tā kā šajā procesā tiek ražots daudz siltuma, tad viens no riskiem ir hipotermija, jeb ķermeņa pārkaršana, tāpat gandrīz visos gadījumos tiek novērotas problēmas ar gremošanas sistēmu (caureja, vemšana), ļoti bieži ir arī bezmiegs. Tas vēl nav viss – tāpat tiek bojāta āda, var iedzīvoties redzes problēmās, tiekot pie kataraktas (raksturīgāk sievietēm), arī dzirde var tikt bojāta. Nemaz nerunājot, protams, par sirds un asinsvadu slimībām (arī trombu veidošanās), jo slodze uz to ir būtiski lielāka, kā arī plašiem nervu sistēmas bojājumiem. Un nobeigumā jāpiebilst, ka arī matu izkrišana nav nekāds retums, taču uz iepriekš aprakstīto problēmu fona, tas tāds sīkums vien ir.

 

Ja mēs runājam par devām (tas gan nekādā gadījumā nav aicinājums lietot DNP), tad zinātne ir noskaidrojusi, ka 2-5 miligrami uz katru ķermeņa kilogramu ir pietiekoši, lai preparāts sāktu strādāt, bet nāvējošā deva esot 10 reizes lielāka. Te gan jāsaprot, ka dažādas blakus parādības ir novērotas jau pie pašām mazākajām devām – galvassāpes, svīšsana, darbaspēju samazināšanās, temperatūras paaugstināšanās līdz 38 grādiem. Devām palielinoties, pastiprinās visas blaknes, klāt nāk vispārējs nespēks, sāpes krūšu apvidū, temperatūra var paaugstināties līdz pat 40 grādiem.

 

Īsāk sakot, jā, šo preparātu cilvēki lieto. Es viņus iedalītu divās grupās. Tie, kuriem nav absolūti nekādas saprašanas par šo preparātu un viņi ir tikai kaut ko dzirdējuši, kaut ko un kaut kur izlasījuši un tagad mēģina kaut ko eksperimentēt. Viņi ir potenciālie apbedīšanas biroju klienti. Un ir otrie – profesionāļi, kas labi apzinās visus riskus, labi apzinās sava ķermeņa spējas, zina ko, kad un kā lietot un KONKRĒTA SPORTISKĀ REZULTĀTA SASNIEGŠANAI ir gatavi riskēt ar savu veselību un dzīvību.

 

Visiem pārējiem, kuri grib notievēt par tādu DNP ir JĀAIZMIRST! Pat tiem, kas ir šo to palietojuši no anaboliskajiem steroīdiem. Nevajag domāt, ka šis preparāts ir kā kaut kāds testosterona enantāts, kur nedaudz ir jāpacīnās ar blaknēm un viss. Šeit tās NOTEIKTI UN OBLIGĀTI BŪS! Un, pat ja viss izodsies labi (tas gan būs galaktikas mēroga brīnums), ko darīt pēc tam? Veselība tāpat būs gana stipri “sajāta”.

Vēl jo vairāk savu uzmanību es gribētu vērst pie jaunām meitenēm, kuras iedomājas, ka viņām vajag kaut kā tievēt, lai sasniegtu kaut kādu “maģisko” svaru. AIZMIRSTIET UN PAT NESKATIETIES DNP VIRZIENĀ! Jums pilnīgi pietiek ar pareizu uzturu un adekvātām fiziskām slodzēm, nevajag lietot pat tauku dedzinātājus vai diurētiķus (par meiteņu treniņu sīki un smalki būs rakstīts kādā no tuvākajiem lielsunstiprs.com bloga ierakstiem).

 

Un nobeigumā gribētu piebilst – DOMĀJIET! DOMĀJIET AR GALVU! Nepasūtiet no apšaubāmiem neta veikaliem preparātus, par kuriem jums nav nekādas saprašanas! Kļūdas cena var būt pārāk augsta!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *