Nandrolons – “svētās trīsvienības” neatņemama sastāvdaļa

Turpinot pildīt bloga farmakoloģijas sadaļu ar jauniem rakstiem, lēnām, bet pārliecinoši virzāmies tālāk. Tā kā iepriekš bija raksti par matandienonu un testosteronu, tad pēc loģikas nākošais preparāts par ko būtu jāraksta ir… pareizi, nandrolons, jo, kā vēsta sena gudrība, tad visu kačoku-iesācēju “svētā trīsvienība” ir “дека, сустик и метан”, kas latviešu valodā nozīmē – nandrolona dekonāts, sustanons un metandienons.

 

77Vispirms – kāpēc šie trīs preparāti ir nosaukti par “svēto trīsvienību”? Tāpēc, ka tas ir ĻOTI populārs iesācēju variants tad, kad ir gribēšana no kaut kā vienkārša (solo kursiem) pāriet uz kaut ko nopietnu. Turklāt, šāda preparātu kombinācija ir iesācējiem interesanta no diviem aspektiem – ļoti būtiski aug spēks un ievērojami pieaug svars. Pie 10-12 nedēļu kursa iegūt padsmit kilogramus klāt nav nekādu grūtību un problēmu. Tiesa, protams, tas ne tuvu nav kvalitatīvs muskuļu masas pieaugums un šajā gadījumā klāt nāk vismaz pusspainis ūdens, bet nu arī tas iesācējam nav švaki vai kritiski.

 

Labi, tas bija tāds ievads, bet ko nandrolona lietošana sola pašam lietotājam? Vispirms ir jāatzīmē tas, ka tam ir salīdzinoši augsta anaboliskā aktivitāte, par 30% lielāka nekā testosteronam, taču androgēnā aktivitāte ir zemāka, t.i., vien 30% no testosterona. Aromatāze ir minimāla, bet toksiskums – zems.

Tieši šo īpašību dēļ nandrolons ir ļoti populārs preparāts visā pasaulē, arī Latvijā (starp citu, Latvijā ir bijis ne viens vien gadījums, kad augstas klases sportisti dopinga kontrolēs iekrīt tieši uz nandrolonu).

 

Kādi ir pozitīvie efekti no nandrolona lietošanas. Protams, tam ir izteikta anaboliskā īpašība, proti, tas ļoti labi audzē sauso gaļu. Jā, rezultāts uz svariem, iespējams, nav tik ātri redzams, toties kvalitāte, salīdzinot ar to pašu testosterona enentātu, ir daudz labāka. Tāpat nandrolonam ir viena ļoti laba īpašība, ko novērtē pauerlifteri un tie, kuri strādā ar lieliem svariem, proti, tas veicina kalogēna izstrādi, stiprina kaulus, saites un palielina šķidruma daudzumu locītavās. Savukārt tas ļauj daudz komfortablāk strādāt ar lieliem svariem.

Tāpat no dekas palielinās eritrocītu daudzums asinīs, kas uzlabo skābekļa transportu, kā arī paaugstina kopējo imunitāti (tiek izmantots AIDS ārstēšanā).

 

Taču, lai arī nandrolonu sauc par anabolisko steroīdu ar mazu blakusparādību iespējamību, risks tikt pie ne pārāk vēlamām parādībām, kā jau ar visiem steroīdiem, pastāv. Ko sola dekas lietošana? Lielākie riski ir saistīti ar preparāta saistīšanos ar progestīna receptoriem, kas arī nodrošina būtiskākās blakusparādības. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka tas paaugstina prolaktīna līmeni un samazina gonadotropo hormonu izstrādi. Īsāk sakot, tas izraisa tādu blakusparādību, ko sauc par “Deca-dick”, kad pēc kursa ir ievērojami pazemināts libido, pasliktinās erekcija. Tīri informācijai – 100 mg nandrolona, kā tika noskaidrots pētījumā, PILNĪBĀ izslēdz personīgā testosterona izstrādi. Protams, ar laiku tas atgriežas savā līmenī (vajadzīgs vismaz mēnesis), taču šajā laikā sajūtas gan nav pārāk patīkamas, tāpēc ir ar pilnu atbildību pieiet pie PKT un attiecīgu preparātu lietošanu kursa laikā.

 

Kas atrisina šo problēmu? Tos sauc par prolaktīna inhibitoriem, bet aptiekās ir jāprasa Dostinex vai bromokriptīnu saturoši preparāti (pirms tam gan jāuzrāda recepte).

 

Kādas ir nandrolona lietošanas īpatnības. Pirmkārt, ir jāatceras, ka tas strādā salīdzinoši lēni, taču labi. Tāpēc kursam būtu jābūt ilgākam nekā ar citiem preparātiem, kas ir vismaz 8 nedēļas, taču, ja tiek lietoti augšanas hormoni, tad kursi var būt garāki, taču ir jāsaprot, ka lietot deku solo variantā ilgāk par diviem mēnešiem nav vēlams, jo tas draud ar būtisku blakusparādību iespējas paaugstināšanos.

 

Runājot par devām, tad es, ko jau vairākkārt esmu teicis, nekad nesaku maksimālās devas, jo tas ir priekš jau tādiem pustrakiem atlētiem, kuri zina (domā, ka zina) ko dara. Tieši tāpēc tiem, kuri ir izdomājuši, ka viņiem vajag lietot šo preparātu, nav nekādas jēgas skriet pēc hiperdozām. 200-400 mg nedēļā ir tā deva no kā var sākt. Nosacītā maksimālā robeža pie kuras vēl nenāksies cīnīties ar ārkārtīgi izteiktām blaknēm (lai gan tas ir individuāli) – 600 mg, taču drošākie ķīmiķi sasniedz arī grama apjomus un, ja vien viņiem ir paveicies ar organisma reakcijām, viss ir ok. Protams, ka ir arī lielāku devu lietotāji, taču – trakie vienmēr ir bijuši.

Kā iesaka speciālisti, tad nandrolona gadījumā nav jēgas dzīties pēc lielām devām un ilgiem kursiem (kā, starp citu, jebkuram preparātam), labāk ir iziet divus secīgus kursus ar pārtraukumu pa vidu, bet ar mazākām devām.

 

Diemžēl, bet, ja mēs runājam par pašu nandrolona uzņemšanas veidu, tad, protams, zinātnieki šo preparātu ir piedāvājuši dažādos veidos, taču absolūtais vairākums tirgū piedāvātā nandrolona ir injekcijas. Jā, orālo preparātu faniem ir vai nu jāpārskata sava dzīves pozīcija, vai jāaiztiek bez šī preparāta. Cik bieži špricēties? Tā kā tas ir dekonāts un tā aktivitātes periods ir 15 dienas, tad pilnīgi pietiek ar 1 injekciju nedēļā, taču, ja tiek lietots liels apjoms (tātad – jau pieredzējušiem atlētiem), tad var būt arī divas vai vairāk injekcijas nedēļā.

 

Iepriekš runāju par to, ka deka, strādā labi, bet lēni. Tieši šis apstāklis arī nosaka to, ka nandrolonu parasti izmanto kombinētajos kursos. Pluss šādai pieejai ir arī tas, ka tādējādi var cīnīties ar solo-dekas blaknēm (pazeminātu libido, galvenokārt). Ar ko vislabāk kombinēt? Stanazolols, testosterons, metandienons.

Klasiksā gadījumā jau raksta sākumā pieminētā “svētā trīsvienība” devu ziņā varētu izskatīties šādi: 250 mg nandrolona, 500 mg testosterona un kādi 40 mg metandienona. Taču tas viss ir tikai piemēram, jo katram šīs devas ir jāpielāgo sev un saviem mērķiem (kādam tas būs par daudz, cits par to tikai smiesies).

 

-nandrolone-phenylpropionate-npp-100mgml-10mlvial-ep-usaAugstāk rakstītais ir attiecināms uz nandrolona dekonātu, taču ir arī vēl viena nandrolona forma, kas saucas Durabolins, jeb “īsā deka”, kas patiesībā ir nandrolona fenilpropionāts. Galvenā atšķirība no dekas ir tā īsais ēteris, kas nodrošina mazāku ūdens aizturi, mazāku blakņu risku un iespēju ātrāk “nolekt no kursa”, ja tas ir nepieciešams. Tiesa, tāpat kā ar testosteronu – jo īsāks ēteris, jo biežāk jāinjicē. Ja dekai pietika ar vienu injekciju nedēļā, tad fenilpropionātam prasās viena injekcija katrās 2-4 dienās.

 

Jāpiebilst, ka visas nandrolona formas organismā aizķeras visai ilgi, tā, piemēram, fenilpropionāts organismā var būt 16-18 mēnešus, bet dekonāts 22-24 mēnešus, kas nozīmē to, ka sportistiem, kuri startē sacensībās ar dopinga kontroli šis preparāts ir ļoti bīstams un nevēlams.

 

!!!Bloga autors nekādā gadījumā neaicina lietot stipras iedarbības hormonālos preparātus (tajā skaitā anaboliskos steroīdus) bez ārsta uzraudības, visa rakstā publicētā informācija ir tikai informatīvos un izglītojošos nolūkos!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *