Fizkultūrieša saldējums

Visa spēka sporta vai fizkultūras padarīšana ir tāda ļoti sarežģīta lieta no tā aspekta, ka, pretēji tam pašam futbolam, te nepietiek ar to, ka pāris reizes nedēļā aizgāji un kaut ko padarīji, paskraidīji. Te vajag trenēties, ēst, gulēt utt. Ne velti ir teiciens: “Protams, ir svarīgi ko tu dari treniņā, taču vēl svarīgāk ir ko tu dari atlikušajās 23 stundās.” Tam es pilnīgi piekrītu, tāpēc, lai būtu rezultāts, ir arī jāēd un jāēd ne tikai daudz (vai maz – ja mērķis ir liesēšana), bet arī pareizi.

 

Līdz šim blogā šī tēma nebija diez ko apspriesta, taču nu es domāju, ka ir pienācis tas īstais laiks, lai atklātu jaunu rakstu sēriju/virzienu, proti – receptes un praktiski padomi ēst gatavošanā.

Lai arī es noteikti neesmu ne Gordons Ramzijs, ne Džeimijs Olivers un pat ne Mārtiņš Rītiņš (nez kāpēc, bet par to es īsti nesaskumstu) un augstā pavārmāksla man, teikšu godīgi, nemaz nav pieņemama (t.i., ēdiens ir ĒDIENS, to nevajag pataisīt par mākslas objektu), taču ēst gatavošana kā process man patīk, vēl vairāk patīk arī ēst. Laika gaitā ir sakrājušās arī šādas tādas idejas ko vēlētos izklāstīt arī saviem lasītājiem.

 

Šeit gribētu piebilst, ka, visdrīzāk, šīs sadaļas aktualizēšana ieviesīs izmaiņas bloga formātā, proti, jau tuvākajā laikā šeit parādīsies ne tikai drukātā informācija, bet arī foto un video materiāli, turklāt, attiecīgi arī citām sadaļām.

 

Ar ko sākšu? Sākšu es ar kaut ko ļoti briesmīgu un visiem fizkultūriešiem-fitnesistiem nesaprotamu un neatbalstāmu, proti, SALDĒJUMU! Es domāju, ka vasarā tā ir ļoti aktuāla tēma, tāpēc neredzu jēgu tagad runāt par to kā 1001. veidā sagatavot rīsus vai griķus, lai tie nesprūstu kaklā, bet runāšu par kaut ko ļoti saprotamu un ļoti aktuālu.

 

KAS VAJADZĪGS?

Grieķu jogurts

Saldētie banāni

Proteīna pulveris (ar jebkuru jums patīkamo garšu)

Ogas/augļi/rieksti utml. (opcionāli)

Blenderis (stacionārais vai rokas – vienalga)

Trauks, kurā visu gatavosim

Saldētava

KĀ PAGATAVOT?

– Banāni tiek ielikti saldētavā uz minimums 2 stundām

– Kad banāni ir gatavi, varam ņemt blenderi, bērt traukā sagrieztus sasaldētus banānus (cik smalki griezt atkarīgs no blendera jaudas, taču labāk ar pārāk lieliem gabalim neaizrauties)

– Attiecībā 1:0.75 klāt pievienojam grieķu jogurtu

– Tad klāt nāk 1-2 kausiņi ar proteīna pulveri

– Ja ir vēlēšanās tad šajā posmā klāt var piebērt arī kakao pulveri vai kādu saldinātāju, ja tas ir vajadzīgs.

– Viss tiek sablenderēts līdz viendabīgai masai (masai jābūt kā biezam krējumam)

– Jau gatavo saldējuma masu uz ~20-30 minūtēm jāieliek saldētavā

– Kad laiks ir pagājis beram pa virsu ogas, riekstus, augļus, dajebko citu, kas jums garšo.

 

Nu lūk, tagad var arī testēt to, kas ir sanācis. Protams, ka šajā gadījumā sastāvdaļas var mainīties, galvenais ir, lai bāze (banāni un grieķu jogurts) paliek tāda pati.

Te arī jāatzīst, ka šajā gadījumā un receptē nav jāmeklē kaut kāda autentiskā saldējuma garša “kā veikalā”. Pirmkārt, tāpēc, ka tā nevar būt tāda, jo sastāvdaļas ir citādākas. Otrkārt, tāpēc, ka veikala saldējums tiek ražots pilnīgi pēc citas tehnoloģijas un tā sastāvā ir daudz kas no tā, ko parasts cilvēks nemaz tik vienkārši nevar atdarināt/iegādāties utt., treškārt, “saldējums”, tāpat kā “sacepums” ir jāsaprot kā pagatavošanas veids.

 

PROTAMS, ka šis saldējums arī ir ar salīdzinoši lielu ogļhidrātu daudzumu un kalorijām un drīzāk var tikt uzskatīts par tādu savdabīgu geinera veidu un tas arī NOTEIKTI nav nabākais veids kā uzņemt nepieciešamās kalorijas un īstenībā tas ir tikai veids kā no fizkultūrieša perspektīvām skatoties visai nevajadzīgu produktu padarīt kaut nedaudz “vajadzīgāku”. TAČU, no otras puses, šajā gadījumā saldējumā ir augsta olbaltumvielu koncentrācija (pie manām ingredientu proporcijām – ap 20 gramiem) un jūs paši zināt kas tajā saldējumā ir iekšā, cik daudz ir utt., turklāt, jebkurā brīdī jūs varat mainīt garšu šim saldējumam (t.i., sagatavot bāzi un atstāt to saldētavā, bet lietojot – katrreiz mainīt piedevas).

 

Pagaidām tas arī viss – izmēģiniet, ja patiks – pierakstiet, ja nepatiks – arī pierakstiet un tad jau nākošie recepšu ieraksti, domājams, ka būs jau jaunā formātā. Lai labi garšo!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *