Know the PRO: Deniss Vulfs

Iepriekš tika iesākta tāda rubrika kā “Know the PRO”, kuras pirmajā ierakstā tiku stāstījis par Japānas atlētu Hidetadu Jamagiši. Pēc tam gan iestājās tāda neliela (vai liela) pauze, taču, ja jau rubrika ir sākta, tad vajag to arī turpināt un šoreiz stāsts būs par atlētu ar visai raibu biogrāfiju, Denisu Vulfu.

 

Raiba viņa biogrāfija ir kaut vai skatoties CV. Lai arī Deniss Vulfs uz skatuves kāpj kā Vācijas sportists, patiesībā ar Vāciju viņam sakars ir visai mazs, jo dzimis viņš ir PSRS, tagadējā Kirgizstānas teritorijā un savas dzīves pirmos 12 gadus, tiesa, vecākiem mainot lokācijas vietas, nodzīvoja, līdz, pēc mātes uzstājīga lūguma (viņa māte ir no tā sauktajiem “Krievijas vāciešiem”, tēvs – kazahs), ģimene pārcēlās uz Vāciju, kur arī palika. Tiesa, Vācijā Deniss nepalika, jo, iegūstot profesionāļa statusu, viņš pārcēlās uz dzīvi ASV, kur dzīvo ar savu sievu.

 

2008-mr-olympia-195_20090831_1435165608Kā var noprast, tad viņa ceļš līdz spēka sportam nebija klasisks, jo ģimene regulāri mainīja dzīvesvietas, tāpēc nekur tā īsti puika nevarēja aizķerties. Tas gan nemazināja viņa sportošanas vēlmi, jo, kā tiek stāstīts, viņu mājās vienmēr bija hanteles un Deniss jau kopš mazotnes nodarbojās ar dažādām fiziskām aktivitātēm, tajā skaitā cīņas sporta veidiem.

Tomēr līdz svaru zālei topošais IFBB PRO divīzijas elites sportists nonāca vien 16 gadu vecumā, tātad – jau Vācijā dzīvojot. Pirmajos gados viņš vienkārši trenējās, taču dēļ savas labās ģenētikas jau no 18 gadiem sāka pievērsties šai lietai kā sportam, tiesa pirmās sacensības (un uzreiz supersmagajā svarā) Vulfa CV tiek datētas ar 1999. gadu, t.i., tad mūsu raksta varonim bija jau 21 gads. Jāsaka, ka šīs sacensības bija tīri veiksmīgas, jo, startējot vīru kategorijā viņš tika līdz finālpieciniekam, kur arī nepalika pēdējais, ieņemot ceturto vietu. Kā vēlāk izteicās pats sportists, tad šāds panākums viņam bija negaidīts un viņam personīgi tā bija mazā uzvara.

 

Lai arī sākums bija daudzsološs, līdz profesionāļa statusam, Vulfam bija garš ceļš ejams, t.i., PRO karti viņš saņēma vien 2005. gadā, uzvarot Pasaules čempionātā, absolūtajā kategorijā.

 

Profesionālā debija viņam ir datējama ar 2006. gadu, kad “Europa Supershow” turnīrā viņš ieņēma septīto vietu. Jāsaka, ka savu statusu PRO līgā Vulfs ieguva visai ātri, jo jau 2007. gadā izcīnīja pirmo uzvaru un visās sacensībās, izņemot “Mr.Olympia”, bija starp labākajiem.  Jāsaka, ka Olimpija vēl aizvien ir viņa “melnais plankums” sacensību biogrāfijā, jo, lai arī viņš jau samērā ilgi ir PRO līgā un ir sevi pierādījis kā viens no labākajiem mūsu laiku bodibilderiem, sezonas galvenajā startā augstāk par 3. pozīciju viņam nekad nav izdevies iekārtoties.

 

Starp citu, līdzīgi bija arī ar citu lielo turnīru – “Arnold’s Classic”, kuru Deniss nevarēja uzvarēt, taču pagājušgad, beidzot, pēc divām otrajām vietām pēc kārtas, Vācijas pārstāvis, tomēr, saņēma ilgi kāroto medaļu no Arnolda Švarcenegera rokām.

 

Kas vispār ir Deniss Vulfs? Man jau liekas, ka viņa iesauka, “Big Bad Wolf”, izsaka ja ne visu, tad daudz ko. Vulfs uz šo brīdi ir labākais baltais bodibilderis pasaulē. Nē, šajā apgalvojumā nav jāmeklē nekādi Brenču Vorenu apvainojoši zemteksti vai kaut kāds rasisms. Tas vienkārši tā ir, jo nav nekāds noslēpums par dažādu rasu ģenētiskajām atšķirībām, kuras mēs varam mēģināt neievērot ikdienā, taču sportā, turklāt tik “ģenētiski prasīgā” kā bodibildings, mēs to nevaram ignorēt.

 

dennis_wolf_4_w_962_oProtams, daudzus interesē atlēta antropometriskie parametri. Tad lūk: augums viņam ir 181 cm, kas bodibildingā tiek uzskatīts par gana lielu, sacensību svars ir aptuveni 117 kg, bet starpsezonas svars 132 kg. Rokas – 56 cm, krūšu apmkārtmērs – 142 cm, bet viduklis – 74 cm. Savukārt augšstilbs ir aptuveni 79 cm, bet apakšstilbs, jeb ko mēs bieži vien saucam par ikriem – 43 cm, ko daudzi arī atzīmē kā sportista vājo punktu.

 

Jāpiebilst, ka pa šo laiku, protams, kā jau visiem PRO līgas atlētiem, viņam bija un ir noslēgti dažādi individuālie sponsoru līgumi. Ja iepriekš viņa vārds tika saistīts ar BSN firmu un tās sarkano krāsu, tad salīdzinoši nesen Vulfs pievienojās AmiX brendam. Tāpat viņam ir ekskluzīvs līgums ar “Muscular Development” žurnālu.

Interesants ir arī atlēta hobijs, kas nu jau ir pāraudzis biznesā, proti, viņam Vācijā pieder alus brūvētava, kura ražo vairāku veidu alu, taču, vismaz pagaidām, tā ir gana neliela un sportists ir izteicies, ka par nopietnu biznesa attīstīšanu domās pēc karjeras beigām, taču tas esot labs sākums.

2 thoughts on “Know the PRO: Deniss Vulfs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *