Kļavu sīrups? Nē, Klenbuterols!

Manuprāt, visi puslīdz advancētie spēka sportisti zina nu jau par klasiku kļuvušo teicienu “Eat clen, tren hard”, kas ir savdabīga parodija uz “Eat clean, train hard” ar viennozīmīgu norādi uz to, ka, lai sasniegtu labu formu, ir daudz par maz ar pareizu ēšanu un trenēšanos. Šoreiz es nemēģināšu attīstīt garas un plašas diskusijas par to ir tā vai nav un kam tā ir, bet kam – nav, jo šis raksts papildinās farmakoloģijas sadaļu. Tēma – klenbuterols.

 

clenbuterol_hydroKas tas vispār ir? Nu, sākumā ir jābrīdina, ka, ja līdz šim jūs to nezinājāt, tad noteikti jums ir vēl daudz par agru ko tādu lietot, taču, no otras puses, šis raksts var būt kā ievads zināšanu ieguves procesam par šo preparātu.

 

Tātad, klenbuterols ir zāles, kas paredzētas bronhiālās astmas ārstēšanai, tās nepieder anabolisko steroīdu saimei, bet ir adrenomimētiķis, kas arī nosaka tā darbības principus, proti, tie iedarbojas uz beta-2-adrenoreceptoriem, kas arī aktivizē simpatisko nervu sistēmu, kā rezultātā sākas lipolīzes (tauku, kā enerģijas avota, izmantošanas) process.

Līdz ar to, mēs nonākam pie klenbuterola nozīmes sportistu “racionā”, kas, kā jau var noprast, ir tiešā veidā saistīts ar tauku dedzināšanu, precīzāk, to var nosaukt par vienu no populārākajiem tauku dedzināšanas preparātiem, turklāt, kā rāda vairāki pētījumi, klenam ir arī anti-kataboliskas īpašības, t.i., to lietojot var saglabāt muskuļu masu, kas ir ļoti būtisks pluss tievētājiem.

 

Kādi vēl ir šie preparāta plusi? Apetītes samazināšanās, kas ir ļoti būtiski, ja sportists ir stingrā ēšanas režīmā, kā arī psiholoģiskās koncentrācijas paaugstināšanās.

No otras puses, protams, mums ir jāskatās arī blakusparādības, kas, protams, šajā gadījumā ir samērā mazas un faktiski, pie adekvātas šī preparāta lietošanas, neatgriezeniskus veselības bojājumus nevar iegūt, taču lietošanas laikā nepatīkamo momentu arī pietiek un kā galveno var minēt roku trīcēšanu. Jā, no klenbuterola trīc rokas. Nu ne tā jau, ka glāzi nevar noturēt, taču vieglas (bet kādam jau ne tik vieglas) trīsas var būt. Protams, var arī nebūt, jo, kā jau visas blaknes, arī šī ir individuāla, taču – mans uzdevums ir brīdināt, jo tā ir pati populārākā blakne no šī preparāta. Kas vēl? Uztraukums, paaugstināts arteriālais spiediens, bezmiegs, pastiprināta svīšana, sirdsklauves, kā arī problēmas ar vēdera izeju.Vai tas viss var piemeklēt vienu konkrētu preparāta lietotāju? Nez vai, lai gan viss  ir iespējams, taču, kā es uzskatu, labāk ir zināt ko gaidīt, nevis tikt pārsteigtam nesagatavotam.

Personīgi es zinu atlētus, kuriem daudz izteiktāk par roku trīcēšanu bija jūtamas blakusparādības, kas skar sirdsdarbību, proti, lietojot optimāli augstākās preparāta devas, parādījās sāpes sirds rajonā utt.

 

Starp citu, tieši šo blakņu dēļ, lai tās nepastiprinātos, speciālisti ļoti silti iesaka, lietojot klenbuterolu, pilnībā atteikties no alkoholisko dzērienu lietošanas.

 

mens-clenbuterol-resultsLabi, alkoholu nelietosim, bet kā lietot klenbuterolu? Pēc vispārpieņemtajiem zinātnieku un mediķu ieteikumiem, vīriešiem optimālā klenbuterola dienas deva ir 120-140 mikrogrami, sievietēm 80-100 mikrogrami diennaktī. Taču, ja kaut kādus tauku dedzinātājus uztura bagātinātāju formā mēs varam lietot nepārtraukti, tad, lai būtu lielāks efekts no klenbuterola, teorija (kas gan ne vienmēr sakrīt ar praksi) saka, ka vajag 2 nedēļas lietot, tad 2 –atpūsties un tad atsākt lietošanu. Šāda pieeja ir saistīta ar to, lai organisms nepierastu pie preparāta, kā arī beta-adrenoreceptoru resintezācijai. Šajā 2 nedēļu pauzē ir jālieto ketotifēns, ja tas netiek darīts – atpūtai jābūt ilgākai.

Cik ilgi tā var darboties? Nu, pirmkārt, ir jāsaprot, ka, kā jau jebkuras zāles, tās nevar lietot mūžīgi, tāpat, ir jāņem vērā, ka pakāpeniski receptoru jutība uz preparātu samazinās un trešais asptāklis – pats tievēšanas process parasti ir ierobežots laikā, tāpēc ir jābalstās uz šiem trim aspektiem.

 

Ja mēs pievēršamies tīri praktiskiem jautājumiem par klenbuterola lietošanu, tad te daudz ko nosaka kā jūsu sagatavotības līmenis, tā arī liesēšanas perioda ilgums, mērķi, uztura plāns utt., tāpēc ieteikt kaut ko universālu nevar. Tāpat daudz ko nosaka tas vai tiek lietots ketotifēns vai nē.

Klasiskā gadījumā, ja mēs ņemam 2 nedēļu ciklu bz ketotifēna, tad pa dienām tas viss izskatās šādi (devas ir mikrogramos): 20-40-60-80-100-120-120-120-120-120-120-120-80-40, taču tas ir ļoti nosacīti, jo arī blakņu dēļ devas var mainīties. Sevišķi, ja ir problēmas ar sirdi vai spiedienu, parādās reiboņi, tad, protams, ir jāsamazina preparāta devas vai jāpārtrauc tā lietošana pavisam.

 

Te gan ir jāpiebilst, ka klenbuterols solo variācijā ir gana populārs, protams, taču ne tik efektīvs kā kombinācijās ar citiem preparātiem. To apstiprina arī pētījumi, kuros ir norādīts, ka klenbuterols kopā ar anaboliskajiem steroīdiem dod ievērojamu sinerģijas efektu. Vai, ja mēs runājam par “kokteili” tievētājiem, tad žanra klasika ir T3+Klenbuterols+Johimbīns.

 

clenbuterol-tabletsNobeigumā, kā jau pie visiem farmakoloģijas sadaļas rakstiem, es gribu vēlreiz atgādināt, ka stipras iedarbības preparātu lietošana bez ārsta uzraudzības ir bīstama jūsu veselībai, bet preparāti, kas šeit tiek aprakstīti savā lielajā vairumā ir nopērkami aptiekās tikai ar speciālām ārsta receptēm.

Tāpat, es neatbalstu un nevaru atbalstīt tos cilvēkus, kuri sāk kaut ko lietot tikai tāpēc, ka “tas ir forši”. Tas ir muļķīgi! Turklāt, visiem sportistiem, kuriem ir paredzēti starti organizācijās, kur notiek dopkontrole, atgādināšu, ka klenbuterols ir aizliegto vielu sarakstā (un ir bijuši gadījumi Latvijas sportā, kad atlēti arī iekrīt uz to).

 

!!!Bloga autors nekādā gadījumā neaicina lietot stipras iedarbības preparātus (tajā skaitā anaboliskos steroīdus) bez ārsta uzraudzības, visa rakstā publicētā informācija ir tikai informatīvos un izglītojošos nolūkos!!!

2 thoughts on “Kļavu sīrups? Nē, Klenbuterols!

  • 07/07/2015 at 14:02
    Permalink

    nākamo par trenu, lūdzu 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *