Vinnijs, bet ne tas, kurš Pūks

Iepriekšējais raksts no farmakoloģijas sadaļas bija par klenbuterolu, t.i., preparātu, kas palīdz liesēt, tāpēc paturpinot šo virzienu tālāk, šajā rakstā pievērsīsimies vēl vienam preparātam, bet jau anaboliskajam steroīdam, kurš tāpat ļoti bieži tiek izmantots kā sastāvdaļa liesēšanas kursos – stanazolols.

 

winstro oralStanazalols, kurš pazīstams ar tirdzniecības nosaukumu Vinstrols (Vinnijs – sarunvalodā), bija izstrādāts 1962. gadā, ASV, uzņēmumā Winthrop Laboratories.Tas ir sintētiskais steroīds, kuru iegūst no digidrotestosterona un ir progesterona antagonists. Sākotnēji, kā jau daudzi sportā izmantojamie preparāti, tas nemaz nebija paredzēts cilvēkiem, jo to izmantoja zirgkopībā, lai palielinātu to muskuļu masu, nostiprinātu kaulus, ēstgribas stimulēšanai utt. Vēlāk šo preparātu sāka izmantot arī sporta zirgiem, lai uzlabotu to ātruma īpašības.

 

Protams, ka šāds preparāts nevarēja palikt nepamanīts sportistu vidē un nepalika jau arī! Turklāt, šoreiz ne tikai spēka sportistu, bet arī ļoti daudzu citu sporta veidu un kā viens no lielākajiem stanazolola izplatības perēkļiem ir jāmin… vieglatlētika.

 

Tā anaboliskā aktivitāte ir 3.2 reizes lielāka kā testosteronam, androgēnā aktivitāte sastāda vien 30% no testosterona, kā arī tas nearomatizējas (nepārvēršas estrogēnos).

 

Kādi tad ir stanazolola pozitīvie efekti? Pirmkārt, tā ir muskulatūras reljefa izcelšana, t.i., ļoti labi palīdz kaltēšanās periodā. Tāpat ļoti būtiski pieaug spēks, tiek izvadīts liekais šķidrums no organisma, palielinās apetīte utt. Nav mazsvarīgi, ka, lietojot citus anaboliskos steroīdus kopā ar vinstrolu, ir novērots sinerģijas efekts, t.i., šādā gadījumā efekts no to lietošanas ir lielāks (samazinās globulīna līmenis par līdz pat 50%).

Tāpat kā viens no galvenajiem pozitīvajiem momentiem, kas nodrošina stanazolola popularitāti, ir zemā androgēnā aktivitāte, kas nozīmē, ka tieši šis preparāts ir viens no pašiem piemērotākajiem sievietēm.

 

Tomēr, kā mēs visi zinām, nav anabolisko steroīdu, kuriem būtu vien pozitīvie aspekti un nekā no negatīvā. Arī stanazolols tāds nav. Kā jau iepriekš rakstīts pie pozitīvajām īpašībām, tas izvada no organisma šķidrumu. No vienas puses – ļoti labi, jo tā var panākt labāku muskuļu definīciju utt. Taču no otras puses, tas nozīmē, ka tiek izvadīts šķidrums arī no locītavām, palielinot slodzi uz tām. Tas izraisa sāpes locītavās. Vēl bīstamāku šo blakni padara pozitīvais moments – spēka pieaugums, jo tas nozīmē, ka cilvēks, kurš ne pārāk saprot kas ar viņa ķermeni nonāk uz kursa vai arī kāds pārgalvīgāks kadrs sāks stādīt rekordus. Ar ko tas var beigties? Nu tur iespējas ir visai plašas, taču savainojums ir tikpat kā garantēts.

 

stanozolol-21720_3Kas vēl? Tā kā stanazolols ir hepatoksisks (lai gan arī – ne pats nepatīkamākais preparāts aknām), tad ir jāņem vērā, ka aknas noteikti neteiks “Paldies!” Tāpat arī visi androgēnie blakusefekti var tikt novēroti – matu izkrišana, taukaina āda, akne utt.

Protams, ka ir arī injicējamā preparāta forma, taču tai ir divi mīnusi. Pirmais ir pieejamība, otrais – injekciju sāpes, kas ir salīdzinoši lielas, jo stanazolols injekciju formā ir pieejams kā suspensija (kas vienmēr ir sāpīga).

 

Daudzi uzskata, ka stanazolols spēka sportā ir visai maz vajadzīgs preparāts, jo efekts no tā ir visai specifisks, tas ir jākombinē ar citiem preparātiem un šādā gadījumā daudz vērtīgāk ir vienkārši lietot šos preparātus (testosterons, nandrolons, trenbolons) atsevišķi, nevis kā piedevu stanazololam.

 

Protams, ka, kā jau visi anaboliskie steroīdi, arī stanazolols ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā, kas nozīmē, ka sportisti, kuri startē sacensībās un lieto stanazololu riskē tikt noķerti un diskvalificēti. Tieši tāpēc der atcerēties, ka dopinga kontroles ņemtajās analīzēs stanazololu, teorētiski, var konstatēt arī apmēram 11 mēnešus pēc tā lietošanas.

Starp citu, šīs sezonas sākumā, tieši uz stanazololu iekrita ļoti daudzi Augstāko beisbola līgu (MLB) spēlētāji, turklāt viņi visi bija vienas pozīcijas (metāja) pārstāvji. Par to arī tika uzsākta vērienīga izmeklēšana, lai noskaidrotu šo gadījumu savstarpējās saiknes, taču ne pie kādiem būtiskiem rezultātiem izmeklēšana nenonāca.

 

Par lietošanu runājot. Teorijā kā optimālā deva spēka sportistiem tablešu stanazololam tiak atzīta 30 mg dienā (50mg/d – injekcijām), taču vieglatlēti lieto mazākas devas – ap 10 mg/d. Kursa ilgums ir ne ilgāks par diviem mēnešiem, pēc kura tiek veikta PKT. Tomēr solo variantā lietot stanazololu nav pārāk populāri tieši dēļ tā specifiskās iedarbības un blakusparādībām, tāpēc to iesaka kombinēt ar testosteronu. Kā žanra klasiku var atzīmēt liesēšanas kursu, kur stanazolols tiek kombinēts ar testosterona propionātu. Savukārt masas kursiem var izmantot kādu garāku testosterona ēteri, kā arī metandienonu (te gan jāsaprot, ka abus divus lietot tablešu formā ir ļoti traumējoši priekš aknām).

 

!!!Bloga autors nekādā gadījumā neatbalsta nekontrolētu un pretlikumīgu stipras iedarbības hormonālo preparātu, kā arī citu stipras iedarbības preparātu lietošanu. Raksts ir veidots tikai un vienīgi informatīvos nolūkos!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *