Kā trenējas profesionāļi: Aleksandrs Ovečkins

Domāju, ka ikviens hokeja līdzjutējs, bet tādu mūsu valstī ir gana daudz, zina, kas ir Aleksandrs Ovečkins. Tāpat viņi zina ar ko viņš ir kļuvis tik populārs, proti, ar vārtu gūšanu un rezultatīvo spēli kopumā. Tiesa, nebūt ne visi ir pamanījuši, ka Ovečkins ir netipisks spēlētājs, proti, lai arī viņš ir ļoti rezultatīvs, Aleksandrs nebūt nevairās no spēka spēles, vēl vairāk – viņš pats to meklē. Ovečkins bez kārtīga spēka paņēmiena… nu tas vairs nav Ovečkins.

 

Tieši tāpēc, domāju, ka daudziem būs interesanti uzzināt ko šis sava laika viens no izcilākajiem hokejistiem dara svaru zālē.

 

Kā stāsta pats Ovečkins, tad viņa programmā, kā jau hokejistam, vislielākā uzmanība ir veltīta kājām, kuras viņš trenē gan ar ierastiem vingrinājumiem, t.i., pietupieniem ar stieni, kuros spēj pacelt 200 kg, gan specifiskākiem vingrojumiem un arī ar skriešanu.

 

Lai arī skriešana parasti netiek uzskatīta par klasisku kāju treniņu, hokejistiem, kuriem tas ir pamatu pamats, bet muskuļu hipertrofija nav galvenais, to var uzskatīt par ļoti nopietnu kāju treniņu. Vēl jo vairāk tāpēc, kad uzzinām ko Ovečkins šajos treniņos dara.

Pats hokejists gan atzīst, ka ikdienā viņš neskrien daudz, vien 3 līdz 4 kilometrus, taču Maskavas “Dinamo” treneris, ar kuru Aleksandrs strādāja lokauta laikā, atzīst, ka Ovečkina spējas ir vienkārši fenomenālas.

Visiem zināmajā Kūpera testā, kurā sportistiem tiek dotas 12 minūtes, kuru laikā ir jāveic pēc iespējas tālāka distance, Ovečkins, pēc 2 stundu treniņa zālē, bija spējīgs veikt vairāk kā 5 km.

Tiem, kas neorientējas rezultātos, varu piebilst, ka testa oriģinālajā versijā priekš pieredzējušiem sportistiem kā ļoti labs tiek atzīts rezultāts, kurš pārsniedz 3.7 km.

 

Otrs ļoti būtiskais Ovečkina spēles aspekts ir koordinācija un balanss. Viņš ne tikai gūst vārtus no visneiedomājamākām situācijām, bet arī ir ļoti stabils tiešajā kontakta cīņā, t.i., viņš ir ļoti stabils uz slidām un nogāzt viņu uz ledus ir samērā grūti.

Lai trenētu šo aspektu, bez stipras ķermeņa lejasdaļas ir nepieciešams arī muskuļu-stabilizatoru un saišu treniņš. To Ovečkins trenē strādājot uz dažāda veida fitnesa bumbām un pus-sfērām. Kā vingrojumi tiek ņemti pildbumbas (8 kg) mešana, hanteļu spiešana balstā uz bumbas utt.

 

Lai arī parasti, kad runa ir par treniņiem, daudzi iedomājas darbu ar lieliem svariem, Aleksam arsenālā ir arī ļoti daudz vingrojumu ar savu svaru, no kuriem viņš gūst maksimālu labumu, divi galvenie ir parastās “presītes”, jeb korpusa celšana uz augšu un sānu tiltiņi. Ar šiem vingrojumiem Ovečkins trenē tā sauktos “core muscles”, ķermeņa vidusdaļas muskuļus, kas arī lieti noder, ja mēs runājam par stabilitāti uz ledus un kopējo veiktspēju uz ledus.

 

Interesanti, ka pats hokejists intervijās atzīst, ka ķermeņa augšdaļu trenē tikai starpsezonā, turklāt, izvairoties no stieņiem, bet visu dara ar hantelēm – spiešanu guļus (izmantojot 16-20 kg hanteles), spiešanu sēdus.

 

Interesanti, ka, lai arī Ovečkins ir trenējies kā Krievijā, tā ASV, turklāt viņa treniņi ir samērā smagi, kā pašu smagāko vingrinājumu, ko jebkad viņam ir nācies veikt, hokejists atzīmē Vladimira Krikunova laikā piedzīvoto – tika ņemta “Kamaz” smagās mašīnas riepa, iekšā sēdināts hokejists (vai divi), bet cits hokejists ar stiķa palīdzību piesiets pie riepas un viņam ir bijis jāslido.

 

alex-ovechkin-celebrates-goal-against-penguinsSpēlētāja profils:

Aleksandrs Ovečkins

Dzimis, 1985. gada 17. septembrī, Maskavā, Krievijā

Augums: 191 cm

Svars: 100 kg

Pārstāvētās komandas: Vašingtonas “Capitals” (NHL), Maskavas “Dinamo” (KHL).

2 thoughts on “Kā trenējas profesionāļi: Aleksandrs Ovečkins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *