Latvieši paliek nepārspēti starptautiskajā spēkavīru turnīrā Ogrē

Piektdien, 31.jūlijā, Ogres pilsētas svētki iesākās ar starptautisko spēkavīru turnīru “Best Nordic Strongman pair 2015”. Tajā, konkurējot ar somiem, norvēģiem, zviedriem un lietuviešiem, dubultuzvaru izcīnīja latvieši. Ziemeļu reģiona labāko sportistu titulu un uzvarētāja kausu ieguva Aivars Šmaukstelis (Kocēni) un Oskars Martužans (Ugāle), savukārt godpilnā otrā vieta Edgaram Andersonam un Didzim Zariņam.

Ogre - Pāru posms spēkavīriem (25 of 338)Mačs sākās trijos pēcpusdienā laukumā pie Ogres Kultūras centra un visi atlēti bija noskaņojušies sīvai cīņai, īpaši latvieši. Izpildot sešus dažādus spēka vingrinājumus, mājinieki palika nepārspēti. Šmaukstelis un Martužans izcīnīja uzvaru pilnīgi visās disciplīnās, bet otrs mūsu tandēms, Andersons un Zariņš, visu sacensību laiku viņiem strauji mina uz papēžiem, dažbrīd atpaliekot tikai pavisam nedaudz. “Škoda” mašīnas vilkšanā no zemes, kur uz rokām katram spēkavīram jāpaceļ 350 kilogrami, Šmaukstelis un Zariņš kopīgi to izdarīja 26 reizes, bet otrs latviešu duets – divdesmit piecas.
“Nākotne” plecu kombinācijā –  pamīšus katram no pāra bija jāizpilda divas disciplīnas, 135 kilogramus smaga baļķa celšana un apolona ass celšana (145 kilogrami), situācija bija līdzīga. Šmauksteļa un Martužana kontā 15 paceltas reizes, bet Zariņa un Andersona – par divām mazāk. “Buderus” pulksteņa “griešanā” arī no uzvaras Didzi un Edgaru šķīra vien pieci grādi.

Ogre - Pāru posms spēkavīriem (126 of 338)Lielāko konkurenci sacensībās latviešiem sastādīja un trešo vietu izcīnīja zviedru duets Johans Espenkrona (Johan Espenkrona) un Tjorborns Persons (Torbjörn Persson). 4.vieta Bjornam Andrē Solvangam (Bjorn Andre Solvang) un Ole Martinam Hansenam (Ole Martin Hansen) no Norvēģijas, piekto pozīciju pirmajās “Best Nordic Strongman pair 2015” sacensībās ieņēma somi Jarno Kirsela (Jarno Kirselä) un Ero Rantanens (Eero Rantanen), bet kā pēdējie palika mūsu kaimiņi lietuvieši – Dainius Rapšis (Dainius Rapšys) un Darius Janutis (Darius Janutis).

V Dalībnieki Punkti Valsts
1. Aivars Šmaukstelis/Oskars Martužans 30 Latvija
2. Edgars Andersons/Didzis Zariņš 25 Latvija
3. Johans Espenkrona/Tjorborns Pērsons 17.5 Zviedrija
4. Bjorns Andrē Solvangs/Ole Martins Hansens 14.5 Norvēģija
5. Jarno Kirsela/Ero Rantanens 13 Somija
6. Daiņus Rapšis/Darius Janutis 4 Lietuva

Sacensību idejas autors un vienlaikus arī organizators ir pazīstamais latviešu spēkavīrs no Ogres, dažādu sacensību uzvarētājs Agris Kazeļņiks, kurš sākotnēji arī bija iecerējis startēt šajā turnīrā kopā ar Daini Zāģeri, bet abi sportisti guva kājas muskuļu traumas.

Pasākums tika organizēts ar ģenerālsponsora “Autotehnica” un Ogres novada domes, SIA “Malevss”, SIA “UG Tech”, tirdzniecības centra “Dauga”, “Melna Coffee”, “Officeday”, “Keraterm”, “Smiltenes piens”, “Bosch”, “Buderus” un gaļas pārstrādes uzņēmuma “Nākotne” atbalstu.

 

 

Informāciju sagatavoja:       
Elīna Gārbena
SIA “Stipriem Events & Media” sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *