Rebeka Koha pārliecinoši uzvar Eiropas čempionātā

Ar Latvijas jaunās svarcēlājas, ventspilnieces Rebekas Kohas uzvaru noslēdzās Eiropas čempionāts U-17 vecuma grupā meitenēm, svara kategorijā līdz 53 kg.

Rebeka Koha pirms starta tika vērtēta kā galvenā šo sacensību favorīte un nevienā no sacensību posmiem savu līderes godu viņa neļāva apšaubīt – raušanā tika pieveikti 88 kg, kas bija par 15 kg labāks rezultāts nekā tuvākajai sekotājai, Kristinai Novickajai no Krievijas. Arī grūšanā, kurā mūsu sportiste pacēla 102 kg, viņa bija par padsmit kilogramiem labāka un pēdējo piegājienu nemaz neveica.

 

Kopumā ar paceltiem 190 kilogramiem Koha kļuva ne tikai par Eiropas čempioni U-17 vecuma grupā, bet arī uzstādīja jaunu valsts rekordu sievietēm svara kategorijā līdz 53 kg.

 

Jāpiebilst, ka pašlaik Zviedrijā notiek Eiropas čempionāts U-15 un U-17 vecuma grupā, kurā jau startēja vairāki Latvijas atlēti. Tā U-15 grupā piekto vietu svara kategorijā līdz 44 kg meitenēm izcīnīja Daniela Ivanova (49+62). Šajā pašā vecuma grupā, bet puišu kategorijā līdz 56 kg, pie astotās vietas tika Artjoms Griščenko (83+99).

 

Pēdējais mūsu sportists, kurš startēs šajās sacensībās būs Ritvars Suharevs, kuram ceturtdien paredzēts starts svara kategorijā līdz 69 kg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *