Jermaļonoka izcīna zeltu EČ kadetiem

Latvijas jaunajiem cīņas sporta veidu pārstāvjiem šī diena bija ļoti dažāda, jo vispirms Eiropas čempionātā kadetiem džudo Artjoms Galaktionovs izstājās jau pirmajā cīņā, bet brīvās cīņas pārstāve Jekaterina Jermaļonoka izcīnīja zeltu.

Džudists Artjoms Galaktionovs šodien sāka savus startus Bosnijā un Hercogovinā notiekošajā Eiropas kadetu čempionātā. Svara kategorijā līdz 66 kg, kurā kopā startēja 46 sportisti, mūsu atlēts zaudēja jau pirmajā cīņā un izstājās no tālākās cīņas.

 

Pilnīgi pretējs liktenis gaidīja Jekaterina Jermaļonoka, kura izcīnīja zeltu Serbijā notiekošajā Eiropas čempionātā kadetiem cīņas sporta veidos. Mūsu brīvās cīņas pārstāve startēja pašā vieglākajā svara kategorijā (līdz 38 kg) un ceļā uz finālu pieveica kā Vācijas (10:0), tā Polijas (13:2) sportistes. Finālā viņai pretī stājās Azerbaidžānas cīkstone Zelfira Alakbarla, kura tika pieveikta ar 3:0 un daugavpiliete svinēja vēsturisku uzvaru.

 

Šajā pašā turnīrā, taču svara kategorijā līdz 49 kg Svetlana Romanovska nespēja pārvarēt pirmo kārtu, jo zaudēja Zviedrijas sportistei Idai Junsonei ar 0:7.

 

Jāpiebilst, ka Eiropas kadetu čempionāta zelta medaļu jebkurā no cīņas sporta veidiem un neatkarīgi no dzimuma vai svara kategorijas līdz šim bija izcīnījusi tikai viena Latvijas sportiste – Laura Skujiņa, kas uzvarēja 2004. gadā. Mūsu vadošā cīkstone Anastasija Grigorjeva 2007. gadā bija spiesta samierināties ar sudraba medaļu.

 

Foto: unitedworldwrestling.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *