Know the PRO: Fils Hīts

Lai arī portālā ir izveidota sadaļa, kurā lasītāji tiek iepazīstināti ar dažādiem sportistiem un savu rakstu tur ir izpelnījies arī ASV čempions amatieriem, pašreizējais “Mr.Olympia” Fils Hīts pie sava raksta vēl nebija ticis. Pagaidām, proti, lai izlabotu šo netaisnību, piedāvājam iepazīties ar visnotaļ interesantu sportistu, kurš pēdējos gados ir nepārspēts.

 

14315608861878804769phil heathFils Hīts – 35 gadus vecs Sietlā dzimis bodibilderis. Augums – 175 cm, svars – 125 kg. Šādi rādītāji, protams, nevienu nepārsteidz, ja mēs skatāmies viņa pašreizējo nodarbošanos, taču Fils savu sportisko karjeru sāka pavisam citā sporta veidā, turklāt tādā, kur īss augums noteikti nav priekšrocība, proti, basketbolā.

Hīts spēlēja basketbolu un darīja to tik labi, ka, pat neskatoties uz basketbolam pavisam niecīgo augumu, viņš iekļuva NCAA pirmās divīzijas komandā, Denveras universitātē, kurā aizvadīja četrus gadus (šajā laikā viņš paspēja uzstādīt arī skolas rekordu vertikālajā lēcienā – 101.6 cm no stāvus pozīcijas). Tiesa, viņa sniegums laukumā nebija tik labs, lai pēc tam varētu domāt par veiksmīgu profesionāļa karjeru un to saprata arī pats sportists.

 

Kā Hīts nokļuva bodibildingā un no 81 kg basketbolista svara tika pie 125 kg bodibildinga sacensību svara? Stāsts, pēc viņa paša vārdiem, ir pavisam vienkāršs – viņš nevēlējās pamest sportu un meklēja jaunus izaicinājumus, tajā pašā laikā viņam bija draugi, kuri trenējās un startēja amatieru sacensībās, tāpēc viņam arī radās vēlme pamēģināt pašam. 2002. gada 8. oktobrī Fils, pēc paša vārdiem – atskatoties, vai neviens no draugiem viņu neredz, nofotografēja sevi, lai viņam būtu atskaites punkts un devās uz zāli.

Kas notika tālāk? Pēc pus gada viņš kāpa uz skatuves, kur izcīnīja uzvaru ne tikai iesācēju grupā, bet arī vispārējā kategorijā un tā arī sākās stāsts par vienu no sava laika izcilākajiem bodibilderiem.

 

PRO līgai Fils kvalificējās nu jau pirms 10 gadiem, uzvarot ASV čempionāta absolūtajā ieskaitē, bet viņa debija pie profiem notika viņa nu jau mājas štatā (viņš tagad dzīvo Denverā, Kolorado štatā) – Colorado PRO sacensībās, kur atlēts izcīnīja… pirmo vietu. Arī otrajās profesionāļu sacensībās, Ņujorkas PRO turnīrā, Hīts svinēja uzvaru un tikai 2007. gadā viņš piedzīvoja savu pirmo nosacīto neveiksmi – 5. vietu “Arnold’s Classic” turnīrā. Jāsaka, ka tā arī līdz šim ir viņa zemākā vieta profesionālajā līgā un vispār karjerā, jo amatieros viņš uzvarēja visur, kur startēja (vismaz savā kategorijā), bet PRO līgā ne reizi nenoslīdēja zemāk par piekto vietu.

 

Interesanti, ka savā amatiera karjeras laikā Fils ļoti labi iepazina Džeju Katleru, kurš viņam kļuva par tādu kā mentoru PRO līgā. Vēl jo interesantāks ir tas fakts, ka tieši Fils Hīts bija tas, kurš gāza Katleru no troņa nu jau uz neatgriezšanos.

 

Ar ko Fils Hīts ir tik īpašs, ka pēdējie četri “Mr.Olympia” turnīri ir noslēgušies tieši ar viņa uzvaru, bet pēdējos piecos gados viņš ne reizi nav piedzīvojis zaudējumu? Pirmkārt, jau jāsaka, ka Hīts ir ļoti ģenētiski apdāvināts sportists. Tas pierādījās kā basketbola karjerā, tā arī bodibildingā – kā tīri treniņa aspektos, tā arī ģenētiskos faktoros. Tāpat Hītam ir ļoti labas proporcijas un viņam vienmēr sanāk ļoti laba forma, t.i., uz sacensībām tiek iegūts pareizais sausums un muskuļu cietība.

Interesanti, ka nav jau tā, ka Filam Hītam nebūtu kur piesieties un viņa forma būtu absolūti ideāla, viņam arī nekad nav pati lielākā muskuļu masa, ko daudzi viņa nelabvēļi arī ārkārtīgi bieži piemin, taču, no otras puses, neviens viņa oponents nav parādījis labāku formu, lai pārspētu Hītu, ar iesauku “The Gift” [Apdāvinātais – aut.]. Faktiski, droši var teikt, ka Hīts kā sportists pēc visiem vērtēšanas kritērijiem ir pats “līdzenākais”, t.i., viņam nav izteikti dominējošu vai atpaliekošu grupu, viņa viss tēls ir vienlīdz labs, kas arī ir panākumu pamatā.

 

Ar ko vēl Hīts atšķiras? Fils ir izteiks individuālo treniņu piekritējs, t.i., pretēji daudziem viņa kolēģiem vai konkurentiem, viņš trenējas viens pats. Kā viņš pats to komentē – viņam patīk pastāvība, taču, ja ir treniņu partneris, tad vajag rēķināties arī ar viņa laiku, varēšanām, gribēšanām. Hīts to nevar atļauties, jo viņam vajag strādāt, strādāt smagi un regulāri, tāpēc viņš arī atsakās no tādas trenēšanās opcijas. Protams, viņam ir draugi ar kuriem viņš var kopā trenēties un neviens prom netiek dzīts, taču tas jau notiek draugiem pielāgojoties Filam, nevis otrādi.

omiJRfb

Ja mēs neskatāmies tīri sportiskos sasniegumus, tad Fils Hīts, tomēr, atšķiras no lielākās daļas bodibilderu, vismaz no tās, kura nāk prātā tiklīdz mēs dzirdam vārdu “bodibilderis”, proti, tā kā viņš spēlēja basketbolu koledžu līmenī pārstāvot Denveru, tad viņam bija arī jāmācās un šo iespēju Hīts arī izmantoja, iegūstot divus maģistra grādus – IT un biznesa vadībā. Kāds no tā labums?

Protams, daudz ko nospēlēja viņa sportiskie sasniegumi, taču Fils Hīts ir viens no vislabāk pelnošajiem spēka sporta pārstāvjiem, viņš ļoti precīzi un profesionāli strādā pie sava tēla, viņš sevi prot pasniegt publikai un pārdot savu tēlu. Cilvēki pērk…, bet pats Hīts tāpēc brauc ar “Bentley” markas mašīnu.

 

Interesanti, ka Fils Hīts ir pagaidām pirmais startējošais sportists, kurš vada pats savu sporta aksesuāru un uztura bagātinātāju brendu – Gifted Nutrition/Gifted Athletics un jāsaka, ka viņam tas izdodas visnotaļ labi, jo produkti jau īsā laikā ir ļoti labi iedzīvojušies tirgū. Iepriekš? Kā jau daudzi citi, arī Filam bija līgums ar “MuscleTech”, kad šī kompānija pie sevis bija savākusi visus tā laika labākos bodibilderus, taču acīmredzot būt pašam sev saimniekam, Hītam patīk daudz labāk.

 

Kas tālāk? Protams, ka tālāk mērķis ir viens – piektais “Mr.Olympia” tituls, par kuru viņš cīnīsies jau nākamajā mēnesī un viņa oponents numur viens, protams, būs Kajs Grīns. Abi šie sportisti ir parūpējušies par bodibildinga vēsturē lielāko raksturu cīņu un būs interesanti ar ko tā noslēgsies šoreiz, jo visās iepriekšējās kā uzvarētājs no cīņas lauka prom devās Fils Hīts.

 

Foto:

wallpapersfacts.com

clker.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *