Suharevam zelts EČ U-17

Latvijas jaunais svarcēlājs Ritvars Suharevs šodien Eiropas čempionātā U-17 vecuma grupā, svara kategorijā līdz 69 kg aizvadīja pārliecinošus startus un izcīnīja savu otro Eiropas čempiona titulu.

Ritvars Suharevs bija šo sacensību galvenais favorīts un ventspilnieks to arī apliecināja. Raušanā paceltie 135 kg bija par 16 kg labāks rezultāts nekā tuvākajiem sāncenšiem, bet grūšanas 160 kg viņam deva vēl 11 kg pārsvaru.

Līdz ar to summā Eduarda Andruškevica audzēknis savāca 295 kg un bija tuvu tam, lai labotu savu personisko rekordu (raušanā tas tika labots par 2 kg, bet summā tieši 2 kg pietrūka).

 

Interesanti, ka mūsu sportists šajās sacensībās bija tik dominējošs, ka gan raušanu, gan grūšanu sāka jau pēc visu pārējo sportistu startiem, t.i., Ritvara sākuma svari bija lielāki nekā pārējo konkurentu labākie rezultāti.

 

Līdz ar to šajā U-15 un U-17 čempionātā, kurš norisinās Zviedrijā, Latvijas izlase ir tikusi pie otrās zelta medaļas, jo pirms tam savā konkurencē nepārspēta palika Rebeka Koha. Vēl viena medaļa (sudrabs) Latvijai tika ieskaitīta par Armanda Mežinska lielisko startu.

 

Jāpiemin, ka svara kategorijā līdz 77 kg, U-17 vecuma grupā startēja arī divi mūsu svarcēlāji –Reinis Pēteris Gonta un Artūrs Vasiļonoks, kuri ieguva, attiecīgi, otro un ceturto vietu, taču B grupā. Tas nozīmē, ka, visdrīzāk, gala ieskaitē viņi būs ārpus pirmā desmitnieka.

 

Foto: Latvijas Svarcelšanas federācija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *