Meiteņu kļūdas trenējoties

Iepriekš portālā bija publicēts raksts par to kā trenēties dāmām, kam pievērst uzmanību utt., teiksim tā, īss teorētiski-praktisks ievads vai pārdomas par to kā daiļajam dzimumam būtu jātrenējas. Šo rakstu var atrast, lūk, šeit: Sieviešu treniņa īpatnības . Taču tagad ir pienācis laiks apskatīt populārākās kļūdas, ko pieļauj sievietes, trenējoties trenažieru zālē.

 

  1. Kardio trenažieri

Lielākā daļa meiteņu ir kaut kur dzirdējušas, ka, lai notievētu, vajagot skriet. Atnākot uz zāli viņas ierauga kardiotrenažieru rindu un tur arī paliek… . Kāpēc tas ir nepareizi? Tāpēc, ka pārlieku liela aerobā slodze palielina kortizola līmeni asinīs, tādējādi tiek izārdīti arī muskuļi, vielmaiņa tiek bremzēta un līdz ar to rezultātu dinamika ir daudz sliktāka.

Turklāt, daudzas meitenes arī domā, ka tieši tievēšana ir tas, kas viņām vajadzīgs, lai iegūtu skaistu, formīgu ķermeni, kur apaļumi ir tikai tur kur vajag. Patiesībā, lai būtu apaļumi, ir nepieciešama muskuļu trenēšana. Ir muskuļi – ir apaļumi, muskuļu nav – ir bezformīga un nokarena želejveida substance.

 

  1. Bailes no brīvajiem svariem

Pirmajā punktā ir nedaudz iezīmēta šī problēma, bet… jā, lielākajai daļai dāmu ir bail no brīvajiem svariem – stieņiem, hantelēm. Ja vēl pie kāda spēka trenažiera viņas var dabūt, tad hanteles vai, vēl jo vairāk, stienis… nu nē, tas ir par daudz, jo tā, redz, varot “pārkačāties” un vispār, tas viss ir domāts vīriešiem.

Patiesībā gan tieši spēka treniņi ir paši efektīvākie, lai audzētu muskuļu masu. Zinu, ka tagad daudzas nobijās, izlasot “audzēt masu”, taču, jā, ja jūs gribat apaļu dupsi, ir jāaudzē muskuļu masa, tieši no tās būs arī apaļumi.

 

  1. Preses treniņš

Tā kā lielākā daļa meiteņu uz zāli nāk, lai koriģētu savu figūru, piemēram, tikt pie plakana vēdera vai atbrīvoties no taukiem uz sāniem, tad viņas, arī dzirdējušas kaut ko un kaut kur, sāk taisīt simtiem dažādu preses vingrinājumu.

Patiesība ir tāda, ka ar šādu vingrošanu viduklis nekļūs slaidāks un sāni nepaliks mazāki, tieši otrādi, pārlieku liela slīpo preses muskuļu trenēšana noved pie vidukļa palielināšanās.

PAREIZS UZTURS + pareizi un vispusīgi treniņi ir vienīgais īstais ceļš uz skaistu vidukli!

 

  1. Ūdens

Liekas, ka šī tēma jau ir veca un apnikusi, jo par ūdens lietošanu tiek runāts uz katra stūra, taču, redzot kas notiek svaru zālēs, ir jārunā vēl un vēlreiz. Kur ir kļūda? Dāmas un meitenes uz zāli atnāk kā uz tādu kā pastaigu – nedaudz patrenēties un gaidīt brīnumu. Līdz ar to, viņas neņem līdzi ūdeni, ko dzert treniņa laikā (dažas to dara pat apzināti) vai ņem kādu 0.5 litru pudelīti.

Protams, ja zālē ir tāds kūrorta režīms, tad ar to pietiek, taču normālos treniņos ar to ir daudz par maz, jo statistiski vidējā gadījumā sievietei treniņa laikā ir jāizdzer aptuveni litrs ūdens.

 

  1. Imidžs

Protams, ka sievietes ir daiļais dzimums un viņām gribas izskatīties uz visiem 100% visur un vienmēr, arī treniņa laikā. Tāpēc daudzām ir paši modīgākie sporta tērpi (vai vienkārši – modīgākie apģērba gabali), uz sejas ir pilnais “kaujas krāsojums”, un tas viss tiek pastiprināts ar kādu smaržu aromātu. Un, jā, protams, nekādā gadījumā treniņa laikā šāda dāma nedrīkst iesvīst, jo tas esot nesmuki.

Te gan jāuzdod jautājums par tiem motīviem ar kādiem šāda dāma iet uz zāli, taču, lai vai kādi tie būtu, tieši šāda izrādīšanās zālē ir nedabiska. Sporta zāle nav nedz modes skate, nedz arī iepazīšanās klubiņš, uz turieni cilvēki nāk STRĀDĀT un strādāt SMAGI. Kad jau tā piekarstētā, nekondicionētā un vāji vēdināmā telpā ierodas šāda iesmaržinājusies “caca”, tad visi apbrīno nevis viņas smalko gaumi, bet prātā piemeklē dažādus apzīmējumus, jo līdz ar viņas ierašanos zālē elpot kļūst vēl grūtāk.

 

Protams, ka tās nav vienīgās kļūdas, jo tāpat var minēt kā neuzticēšanos treneriem, fanātisku apsēstību ar ideju, ka jātrenējas katru dienu, atteikšanos no uztura bagātinātājiem, neēšanu pēc 18.00 un tā tālāk un tā joprojām.

 

Sievietēm, lai vai kā daudzas tam negribētu piekrist, lai sasniegtu labu formu, ir JĀSTRĀDĀ zālē un proporcionāli šis darbs nav mazāks kā vīriešiem. Jā, viņām nav nekādas lielas vajadzības pēc milzīgiem svariem utml. vīriešu treniņa atribūtiem, kā arī nebūt ne visi vingrinājumi dāmām ir derīgi, taču… darbs, darbs un vēlreiz darbs! Sporta zāle nav vieta, kur nākt atpūsties, paklačoties ar draudzenēm vai “copēt” puišus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *