Skotu kalniešu spēlēs Salacgrīvā uzvaras laurus plūc Oskars Brugemanis

Gadskārtējās Skotu kalniešu spēlēs, kas aizvadītajās brīvdienās, 8.augustā, norisinājās Salacgrīvā, uzvaras laurus plūca bijušais spēkavīrs Oskars Brugemanis no Valmieras. Viņam izdevās uzstādīt divus jaunus Latvijas rekordus un triumfēt teju visos šo sacensību tradicionālajos vingrinājumos, kas saistīti ar dažādu priekšmetu mešanu vai grūšanu. 

Sacensībās pavisam kopā piedalījās astoņi atlēti, tostarp trīs bijušie spēkavīri – Andris Leišavnieks, Mareks Leitis un Oskars Brugemanis.

Spēkavīru amatieru grupu pārstāvēja Raivis Mundiciems, kā arī startēja lodes grūdējs Mārtiņš Broks, ugunsdzēsējs Mārtiņš Orskis, regbija spēlētājs Mikus Ozols un vesera metējs Edgars Gailis.

Pirmajā vingrinājumā, kas bija akmens grūšana tālumā, uzvaru svinēja Mārtiņš Broks (14,40m), bet otrajā un trešajā disciplīnā Brugemanim izdevās attaisnot Skotu kalniešu spēļu čempiona titulu.  Svara mešanā tālumā (12,6 kg) izcīnīta pirmā vieta, uzrādot gandrīz par 4 metriem labāku rezultātu nekā Brokam. Savukārt skotu baļķa mešanā arī uzvara un uzstādīts jauns Latvijas rekords, raidot baļķi 13,36 metrus tālu. Pēc tam sekoja 25kg smaguma mešana augstumā un šeit ļoti labu rezultātu uzrādīja Raivis Mundiciems – 4,8 metri un arī jauns Latvijas rekords. Nedaudz vēlāk šādu pat rezultātu atkārtoja Mareks Leitis. Gladiatoru cīņās (stumšanās ar baļķi) pirmo vietu ar astoņām uzvarām izcīnīja Brugemanis un viņam izdevās konkurentus pārspēt arī noslēdzošajā vingrinājumā – 10kg ķīpas mešana augstumā.

Vairākkārtējs šo sacensību čempions un arī starptautisku sacensību dalībnieks Oskars Brugemanis arī šoreiz kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Otrajā vietā, ar izcīnītiem 35 punktiem, ierindojās Mārtiņš Broks, bet trešais šajā turnīrā palika Andris Leišavnieks, atpaliekot tikai par vienu punktu no Broka.

Sacensību noslēguma tabula

Nr. Dalībnieks Punkti
1. Oskars Brugermanis 44
2. Mārtiņš Broks 35
3. Andris Leišavnieks 34
4. Mārtiņš Orskis 27
5. Mikus Ozols 26
6. Raivis Mundiciems 21
7./8. Mareks Leitis 15
7./8. Edgars Gailis 15

Latvijā Skotu kalniešu spēles ik gadu tiek organizētas jau kopš 2007.gada un tajās piedalās ne tikai spēkavīri, bet arī dažādu citu sporta veidu pārstāvji. Tas nav tikai izklaides pasākums, kurā ir dūdu spēlēšana un dejošana, bet tās ir īstas sacensības, kurā spēcīgi vīri cīnās par uzvaru skotu svārkos.

2015.gada spēkavīru sezonas oficiālais ģenerālsponsors ir uzņēmums “Autotehnica” –  kravas automašīnu un to piekabju, meža tehnikas, traktortehnikas, būvtehnikas, lauksaimniecības tehnikas un autobusu remonts. Atbalsta “Melna Coffee”, “Officeday”, “Keraterm”, “Smiltenes piens”, “Bosch”, “Buderus” un gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

SIA “Stipriem Events & Media” sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu
vadītāja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *