“To Drink” – jauns produkts Latvijas proteīna tirgū

Pirms kāda laika, skatoties sociālo tīklu ziņu lentes, pamanīju visnotaļ interesantu produktu, kurš saucas “To Drink”. Sākumā domāju, ka tas ir kārtējais ārzemju produkts, kas tiek adaptēts Latvijas tirgum. Tomēr, kā noskaidroju vēlāk, tā tas nav, jo “To Drink” ir divu uzņēmīgu Latvijas cilvēku izdomāts zīmols un produkts, ar kuru ir plānots ienākt Latvijas uztura bagātinātāju tirgū.

 

11986607_996162183761826_3463467278813883690_nKas tad īsti ir “To Drink”? Tas ir zīmols, kurš sevī apvieno divus produktus – viens ir proteīna dzēriens, ko var lietot pēc slodzes, bet otrs speciāls brokastīm paredzēts smūtijs. Protams, ideja nav jauna, taču jauns ir pats izpildījums, jo atšķirībā no Latvijas tirgū pieejamajiem produktiem, “To Drink” ir vairākas priekšrocības.

 

Pirmkārt, pats produkts ir pulverveida, t.i., līdzīgi kā proteīna pulveris, taču šajā gadījumā lietotājam nav jādomā nedz par lielām burkām, nedz par šeikeriem, kuri visu dienu jānēsā līdzi, jo par to visu jau ir padomāts, jo ir gan pats pulveris, gan pudele, kurā to sajaukt. Vienīgais, ko vajag izdarīt – atrast ūdeni (vai citu sev tīkamu šķidrumu), kurā to visu sajaukt.

Otrkārt, tā kā tas ir pulveris, tam ir salīdzinoši liels uzglabāšanas termiņš. Mēs zinām, ka tirgū jau labu laiku ir pieejami tā sauktie “Ready-to-drink” jeb RTD kokteiļi, kas, neapšaubāmi ir ērti, taču viņu lielākais mīnuss ir lietošanas īpašības, proti, samērā īsais derīguma termiņš un risks, ka pie nepareizas uzglabāšanas (kā vēl nogādājot produktu līdz veikalam, tā veikalā un jau pēc iegādes) šis produkts vienkārši saskābs, jo pamatā tam ir piens. Pulverveida produktam šāda riska nav.

Treškārt, ir cilvēki (viņu vidū arī es), kuri proteīna pulveri vai RTD dzērienus lieto ļoti opcionāli un viņiem nav nepieciešamības pēc lielajiem proteīna vai geinera iepakojumiem, tāpēc iespēja iegādāties šo produktu jau gatavās porcijās reizēm ir ļoti noderīga.

 

Protams, ka, tā kā man radās interese par šo produktu, nolēmu uzrunāt zīmola “To Drink” pārstāvjus, lai noskaidrotu par to vairāk un pastāstītu par jauno proteīna alternatīvu lielsunstiprs.com lasītājiem.

 

Idejas autori, kā izrādās ir divi uzņēmīgi Latvijas jaunās paaudzes pārstāvji – Laura Zvejniece un Raimonds Meleks, kuri, sadalot atbildības sfēras, arī līdz šim veiksmīgi ir izveidojuši Latvijas uztura bagātinātāju tirgum jaunu produktu. Tieši tāpēc lūdzu Laurai atbildēt uz dažiem jautājumiem.

 

– Pastāstiet, lūdzu, kas jūs esat un kā/kāpēc jums radās ideja ražot šādu produktu?

“To Drink” komanda pašlaik sastāv no diviem galvenajiem mehānismiem – Raimonda Meleka, kas ir viens no idejas autoriem un izpildītājiem, un Lauras Zvejnieces, otra idejas autore, kas atbildīga par stratēģisko produkta virzību un mārketingu. Protams, lielu lomu spēlē arī ģimene, draugi un radi, kas palīdz produktam kļūt labākam.

Ideja radās, jo abi idejas autori esam kaut kādā veidā saistīti ar produktu, ko ražojam, Raimonds ir personīgais treneris, fitnesa instruktors ar spēcīgākām zināšanām uztura jautājumos, Laura savukārt labi orientējas mārketingā un aktīvi sporto.

 


– Kā jūs izvēlējāties produktu sastāvu? Kas ir izvirzītas kā prioritātes, ražojot “To Drink”?

“To Drink” ideja bija izveidot produktusportiska dzīvesstila piekritējiem, jo līdz šim tirgū esošie olbaltumvielu produkti ir fokusēti uz kultūristiem vai profesionāliem sportistiem. Šie olbaltumvielu iepakojumi ir lieli un nav īpaši ērti lietojami līdz ar to mūsu prioritātes bija – ērti un viegli lietojams produkts, kas palīdzētu pēc fiziskās slodzes ķermenim atgūt vajadzīgo olbaltumvielu daudzumu. Līdz ar to produkta pamatā ir sūkalu olbaltumvielu koncentrāts bez liekiem piemaisījumiem. Kas attiecas uz otru mūsu produktu līniju “To Drink Brokastu smūtijs” šis produkts arī satur olbaltumvielas, taču papildus ir organismam vajadzīgie ogļhidrāti un šķiedrvielas auzu un ogu veidā.


– Kādas garšas ir pieejamas “To Drink” dzērieniem? Kuras līdz šim ir bijušas vispopulārākās?

Olbaltumvielu dzērienam ir pieejami četri veidi – ar naturālo garšu, tad attiecīgi ir vaniļas garša, kas ir vispopulārākā, šokolādes garša un zemeņu garša.

Brokastu smūtijiem ir pieejamas divas garšu buķetes – banānu un zemeņu, kā arī aveņu un melleņu garša.


– Ko jūs paši uzskatāt par “To Drink” galvenajiem pircējiem? Vai tie ir tikai sportisti?

“To Drink” galvenais pircējs ir aktīvs, jauns cilvēks, kas nodarbojas ar jebkāda veida sportiskām aktivitātēm vai ikdienā darbs saistīts ar paaugstinātu fizisko slodzi.


12079621_1013029445408433_378949824752294340_n– Kur var iegādāties šos dzērienus un vai ir plānots ar tiem ieiet arī lielajās tirdzniecības ķēdēs (Maxima, RIMI utt.)?

Ņemot vērā, ka pašlaik esam produkta izstrādes un ieviešanas sākuma posmā produktu var iegādāties pasūtot to mūsu Facebook lapā (www.facebook.com/shakeToDrink) vai rakstot uz e-pastu info@shaketodrink.com, tad produkts tiek piegādāts ar kurjera palīdzību, taču pavisam drīz būsim dažos sporta klubos un dzīvesstila veikalos. Lielās tirdzniecības ķēdes pašlaik, noteikti, nav mūsu prioritāte, taču esam uzsākuši sarunas ar dažiem mazākiem veikaliem, kas liekas atbilstoši mūsu filosofijai.

– Vai, ieejot ar savu jauno produktu faktiski uztura bagātinātāju tirgū, jūs izjūtat kādu īpašu konkurenci?

Mēs, noteikti, nedalīsim to tirgus daļu, kas pašlaik ir sapratuši kāpēc un kā lietot uztura bagātinātājus, mēs gribam iemācīt un palīdzēt tiem, kas līdz šim uztura bagātinātāju plauktam gāja ar līkumu. Mēs tiešā veidā neredzam konkurenci ar tirgū esošajiem produktiem.


– Kādi ir jūsu nākotnes plāni zīmola attīstības sakarā?
Lielā vīzija ir kļūt par vadošo dzīvesstila sporta uztura ražotāju gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs. Pašlaik strādājam pie zīmola atpazīstamības konkrētajai mērķauditorijai Latvijā un nopietni apsveram arī iespēju paralēli tirgum Latvijā, izmēģināt Spānijas un Portugāles tirgus.

2 thoughts on ““To Drink” – jauns produkts Latvijas proteīna tirgū

 • 28/10/2015 at 18:48
  Permalink

  Jau tagad redzu, kā šis produkts aizies aizmirstībā ar savu izcili stulbo ideju. Jau iedomājos, kā izslāpis velosipēdists, kam nepieciešama enerģija, izņem no somas shaketodrinku un tajā iesmeļ purva rāvu vai ceļmalas peļķi. Un nomirst no nezināmām baktērijām, ko uzņēmis ar krietnu devu pulvera proteīnu.

  Šis … “produkts”, ja tā to var saukt, ir piemērots cilvēkiem, kuri dzīvo burtiski blakus ūdens krānam vai lielveikalam, plus, ir biezs naudas maks, jo ir jāpērk veseli divi produkti – gan šis pulveris, gan šķidrums, ar ko to atjaukt.

  Noteikti patiks Amerikas “Pasaules Gala” gaidītājiem, kam ir svarīgi uzglabāt visu ķīmiski sausā formā. Normāliem cilvēkiem ieteiktu izvēlēties kaut ko dabiskāku un pieejamāku.

  Reply
  • 05/11/2015 at 16:16
   Permalink

   Diemžēl izskatās ka Tev taisnība!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *