Čempions Piena spēks pret titula kandidātu Protein performance

Ilgu laiku Latvijas spēka sporta entuziastiem īpašas izvēles proteīna kokteiļu uzņemšanas ziņā nebija, precīzāk, bija jāpriecājas par to kas bija un… labi, ka kāds proteīns bija. Šie “tumšie laiki” gan ir pagājuši un bez pulveriem nu jau kādu laiku ir pieejami arī jau lietošanai gatavi, jeb RTD dzērieni (Ready-To-Drink). Sākumā, protams, bija nu jau visiem ļoti labi zināmais Piena spēks no Smiltenes piena, bet nu, šķiet, pavisam nesen parādījās (vismaz manā uzmanības lokā noteikti) vēl viens šāds dzēriens – Protein Performance no Cēsu alus, tiesa, kā var saprast no rakstītā uz iepakojuma, cēsinieki ir tikai šī produkta izplatītāji, bet izcelsmes valsts ir Somija.

 

Kas vispār ir šis jaunais Protein Performance dzēriens? Vai Piena spēka pozīcijas ir apdraudētas? Lai nebūtu tukšas vāvuļošanas, nolēmu noorganizēt vēl vienu produktu batlu, kas, kā nojaušu, interesē lasītājus. Viss ļoti vienkārši – Čempions Piena spēks un titula pretendents Protein Performance.

 

Piena spēks Rādītājs Protein performance
460 Tilpums (ml) 330
41.4 Olbaltumvielas (g) 28
36.8 Ogļhidrāti (g) 31
3.22 Tauki (g) 2
340.4 Kalorijas (kcal) 250
690 Kalcijs (g) 580
0.87 Cena (EUR) 1.25  1.59

 

Tā kā jau iepriekšējos tāda veida pētījumos mēģināju saglabāt kaut kādu salīdzināmu pamatu, tad arī šajā eksperimentā/pētījumā mēģināju pieturēties pie šī paša principa, tāpēc abu dzērienu garša s ir izvēlētas maksimāli līdzīgas, proti, šokolādes. Kāpēc tikai līdzīgas, ne vienādas? Tāpēc, ka Somijā ražotajam dzērienam garšu apzīmē kā šokolādes-banānu. Par to gan vēlāk.

 

CSVRzafXIAAOepvKādas ir galvenās atšķirības?  Sāksim ar tilpumu. Piena spēka dzēriena ir par 130 ml vairāk. Lai arī tā no malas skatoties 130 ml nav daudz, taču, attiecībā pret Protein performance dzēriena tilpumu tie ir nepilni 40%, kas, piekritīsiet ir daudz.

 

Izejot no šī apstākļa ir arī viss pārējais – Piena spēkā vairāk ir VISA. Gan olbaltumvielu, gan ogļhidrātu, gan tauku, gan kaloriju un, ko abi ražotāji īpaši vēlējās izcelt, arī kalcija. Kādam jau uzreiz var rasties verdikts – tātad, abi produkti ir identiski un tur nav ko salīdzināt! Tā ar gluži nebūs, jo te ir viens apstāklis, kas piesaistīja manu uzmanību.

 

Proti, Piena spēkā, lai arī ogļhidrātu ir vairāk nekā tā oponentam, attiecībā pret olbaltumvielām, tie ir mazākumā. Pilnīgi pretēja situācija ir Protein performance dzērienam, kuram ogļhidrātu ir vairāk nekā olbaltumvielu.

 

Ja mēs par pamatu ņemam vienādu tilpumu (460 ml), tad Protein performance būtu jābūt 43.21 gramam ogļhidrātu, kas pret 36.8 Piena spēka gramiem ir par gandrīz 6.5 gramiem (17.6%) vairāk. Savukārt, ja mēs līdzīgus aprēķinus veicam ar olbaltumvielām, tad to būtu par aptuveni 2.5 (6.5%) gramiem mazāk.

 

Kāds teiks – matu skaldīšana. Es teikšu – kopējo bildi rada nianses un sīkumi. Savukārt vidēji 12% izmaiņas katrā no šiem rādītājiem IR būtiskas.

 

Garša. Par to es solīju pierakstīt atsevišķi. Jāsaka tā. Šokolādes proteīna pulveru kokteiļi man garšo. Tā ir mana iecienītākā garša un ir jābūt izcili riebīgai variācijai par tēmu, lai man patiešām negaršotu šokolādes proteīna kokteilis. No pulverveida produktiem kaut ko tādu sanāca saražot vien MuscleMeds kompānijai ar savu Carnivor proteīnu (no tā nācās taisīt geineri, berot klāt dekstrozi).

 

Tad nu, lūk, Piena spēka šokolādes padzēriena garša ir otrā šajā “riebīgo garšu” ziņā. Tā nestāv blakus MuscleMeds produktam, patiesībā, tie ir visai tāli, bet ik reizi, kad nākas dzert šokolādes Piena spēku mani pārņem nelielas bailes, jo šī šokolādes garša drīzāk atgādina atdzisušu kakao dzērienu, ne šokolādi. Un man tas nepatīk.

Protein performance šokolādes-banānu garša, teikšu kā ir, noteikti nav klasiska un arī izsauc zināmas iebildes, taču… šeit vismaz ir pierakstīts, ka bez šokolādes ir banānu garša un tāpēc jautājumi atkrīt. Tai NAV jābūt klasiskai šokolādes garšai.

 

Salīdzinot abu produktu garšas jāsaka, ka Protein performance, lai arī man noteikti nav iekļuvusi starp labākajām, tomēr, kā saka, daudz lielākā mērā atbilst tam ko es gaidīju no tās. Šokolādes garša ar nelielu banānu piegaršu, ne vairāk un ne mazāk. Tas gan nenozīmē, ka šī garša ir izcili labāka par Piena spēku. Īstenībā negaršīgāko šokolādes kokteiļu ziņā tā ir trešajā vietā. Taču tagad Piena spēkam vismaz ir kāds kompanjons, jo tik slikts kā Carnivor tas noteikti nebija, bet līdz labākajiem tam arī vēl ĻOTI tāls ceļš.

Te gan jāsaprot, ka šī otrā un trešā “sliktākā” vieta nav kaut kas tāds ko nevar dzert, tas, izsakoties mazliet citādāk, ir stabils vidusmērs. Dzert var un riebumu neuzdzen, bet sajūsmas par to nav absolūti nekādas. Iespējams, ka tīri tehnoloģiskajā procesā ir faktori, kas liedz šādā formātā šokolādes garšu uztaisīt patīkamāku, taču tās, kā tautā saka, jau nav mūsu problēmas.

 

Piena-Spēks-Smiltenes-PiensLīdz šim, godīgi runājot, lai arī bija sastāvā zināmas atšķirības, kur Piena spēks bija labāks, bija garšas ziņā Protein performance uzvara, kopumā abu RTD produktu cīņa bija līdzīga un līdzvērtīga tāpēc, kā saka, iestājas šīs cīņas izšķirošais moments un pēdējais raunds – cenas raunds.

 

0.87 eiro ko piedāvā Piena spēks un 1.25 eiro (vai pat 1.5 EUR, godīgi sakot, neatceros, bet čeku nesaglabāju), ko vienā no lielveikalu ķēdēm prasa par Protein peroformance. Izšķirošajā raundā Smiltenes piena produkts vienos vārtos pieveic Cēsu alus izplatīto Somijas ražotāja produktu. Gandrīz par 44% dārgāks ir šis mazais iepakojums. Savukārt, ja mēs skatāmies pielāgoto cenu, tad litrs Piena spēka maksātu ap 1.90 eiro, kamēr Protein performance – precīzi divas reizes dārgāk (ja mēs par pamatu ņemam manu mazāko nosaukto cenu) – 3.80 eiro.

!!!LABOJUMS!!! Pēc raksta publicēšanas biju vēlreiz aizgājis uz veikalu, noskaidrot cenu un atklājās, ka manas aizdomas par dārgumu bija pareizas – viens iepakojums maksā 1.59 EUR. Tas nozīmē, ka litrs izmaksā vēl par vienu eiro vairāk – 4.82 EUR.

 

Tās gan vēl nav beigas, jo… te man gribētos iestarpināt pāris vārdus no sevis. Tēma, kuru gribu skart ir abu produktu derīguma termiņi. Piena spēka derīguma termiņu jautājums, kā visiem atlētiem zināms, ir ļoti sāpīga tēma, jo tas ir ļoti īss un vismaz man nav gadījies atrast dzērienu, kuru ražotājs ieteiktu izlietot ilgāk kā 4 dienas uz priekšu (kas interesanti, tik labs termiņš man trāpījās tieši šim, salīdzināšanai iegādātajam dzērienam). Turklāt, ja vēl nav ievēroti uzglabāšanas un transportēšanas temperatūru režīmi, tad produkts var kļūt nelietojams.

Kā ir ar Protein performance? Uz manas iegādātās dzēriena tetra pakas ir ar skaistiem melniem cipariem iedrukāts 18.03.16. Es, protams, atvainojos, bet šis produkts ir derīgs līdz nākamā gada 18. martam!

ČETRUS MĒNEŠUS! Es saprotu, ka ražotājam un pārdevējam tas ir DAUDZ izdevīgāk, arī patērētājam tas var noderēt, bet PIENA produkts (uz iepakojuma ir uzsvērts, ka tas ražots no dabīga piena), kurš BEZ LEDUSSKAPJA (veikalā to atradu pie limonāžu stenda) var tikt uzglabāts ČETRUS MĒNEŠUS.

Nu… lai piedod man Cēsu alus par iespējamo antireklāmu, bet personīgi es, pat ja abiem produktiem cena būtu vienāda, ĻOTI padomātu vai man vajag šādu dzērienu, ja blakus ir kaut kas manā uztverē daudz tuvāks dabīgajam.

 

Secinājumi? Man liekas, ka visi, kas ir izlasījuši līdz šai vietai, ir sapratuši kas ir un kā, taču, ja kāds sāk lasīt tieši no šīs rindkopas, tad īsumā izstāstīšu – Piena spēks šajā cīņā ir uzvarējis ar ļoti pārliecinošu pārsvaru. Ja vēl pirmajās kārtās, kad salīdzinājām uzturvērtību, likās, ka abi produkti varētu būt līdzīgi, ko pastiprināja garšas raunds, kur Protein performance manā subjektīvajā vērtējumā bija nedaudz labāks, tad cenas raundā viss tika salikts pa plauktiņiem, turklāt, šajā gadījumā tajās pirmajās kārtās piefiksētais mazais smilteniešu produkta pārsvars jau izskatās pilnīgi citādāk un nu tas ir nevis mazais pārsvars, bet pārliecinošs pārsvars.

 

Tāpat ir jāņem vērā praktiskā šī jautājuma puse. Lai arī vienā Piena spēka pudelē ir vairāk nekā viena porcija (faktiski tādas ir 2.3 porcijas), es nezinu nevienu pieaugušo vīriešu dzimtes atlētu, kurš šo vienu pudeli sadala divās porcijās (dāmām, pieļauju, tā varētu būt, bet arī neesmu drošs). Visi dzer 460 ml uzreiz. Līdz ar to arī šajā aspektā Piena spēks ir uzvarējis savstarpējā duelī.

 

Tomēr, man negribas noslēgt rakstu ar absolūtu negatīvismu pret jauno tirgus spēlētāju, jo tas nebūt nav švakākais produkts ko cilvēki varētu lietot. Es pat teiktu, ja visi, kas tagad par uzturu nedomā, dzer alkoholu, pīpē utt. (un mūsu valstī tādi ir nospiedošā vairākumā) vismaz uz kādu laiku alus pudeli nomainītu pret Protein performance dzērienu, tad tas būtu liels solis pareizā virzienā (Cēsu alum ar bizness neciestu :D).

 

Vai esošajiem sportotājiem un fizkultūriešiem šis ir interesants produkts? Tas par tādu var kļūt vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas var būt kā alternatīva esošajiem. Otrkārt, tas ir mazais iepakojuma izmērs, kas, lai arī ierobežo uzturvērtības rādītājus, praktiski nodrošina to, ka to var viegli paņemt līdzi. Treškārt, lai arī es šausminājos par derīguma termiņu un to, kam produktā ir jābūt, lai šāds termiņš kļūtu reāls, no otras puses, reizi pa reizei, kad kā alternatīva ir neēšana vai sīkas un nepareizas uzkodas, par Protein performance uzglabāšanu nav īpaši jāuztraucas un tas var nogulēt somā pat vairākas dienas un būt lietojams (ko noteikti nevar teikti par Piena spēku). Kā arī, tā kā šajā produktā ir liels ogļhidrātu īpatsvars, tas var kalpot kā mazas ēdienreizes aizstājējs. Protams, nekas diži labs šajos ogļhidrātos nav, cukurs un maltodekstrīns, taču arī tas ir labāk nekā kāda nesaprotama bulciņa vai cīsiņš mīklā.

5 thoughts on “Čempions Piena spēks pret titula kandidātu Protein performance

 • 12/11/2015 at 11:22
  Permalink

  Nākamreiz lūdzu, ja vari, taisi tabuliņā salīdzinājumu uz standarta 100 mililitriem vai gramiem, jo šādi iepakojums pret iepakojumu nav labi pārskatāms. Pašam nebūs tik daudz jāraksta un lasīt būs vieglāk un ātrāk.

  Reply
  • 12/11/2015 at 15:16
   Permalink

   Par to es biju domājis, protams un, zināmā mērā es pat varu piekrist, taču te man atkal nāca pārdomas par apmēram to pašu, ko rakstā minēju – cilvēkus interesē reālais iepakojums, t.i., ko viņš dabū par konkrētu naudu. Bet uz priekšdienām, jā, būs jāizdomā ko un kā sarakstīt, lai abus aspektus iekļautu.

   Reply
 • 18/11/2015 at 14:56
  Permalink

  Arī es to jauno brīnumu biju pamanījis, un jāsaka, kā es pat nelasīju kas un cik ir iekšā… Pietika ar to, ka stāvēja vienkārši plauktā, kas man automātiski lika paskatīties termiņu…. Citiem vārdiem- piekrītu Tavam viedoklim.

  Reply
 • 03/12/2015 at 13:17
  Permalink

  [..]es nezinu nevienu pieaugušo vīriešu dzimtes atlētu, kurš šo vienu pudeli sadala divās porcijās[..]
  haha 100% taisnība 😀

  Reply
 • 01/04/2016 at 14:19
  Permalink

  Labdien!
  Gan viens, gan otrs ir slikts izstrādājums!
  Apskatiet cik daudz rafinēts CULURS ir Piena Spēkā ar Zemeņu vai Šokolādes garšu!
  Žēl, ka pārtikas tehnologi sabojāja tādu labu produktu pievienojot cukuru, nevis saldinātāju piemēram Stēvija! Kāda jēga no šāda produkta, ka maz tauku.
  No anekdotes ēstuvē:
  Man lūdzu kotleti cūkgaļas un vienu diētisko Kolu!
  Tā ka paliek Piena Spēks bez piedevām vislabākais no šiem!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *