Sevis izaicināšana ārpus prāta robežām

 

Mūsu jauno sadaļu “Lasītāju raksti” sāksim ar EVITAS ASTIČAS iesūtīto rakstu par motivāciju:230226_554795907882971_1846162926_n

Ja Tu esi uzstādījis mērķi, tad ej uz to. Neatskaties atpakaļ, ej tikai uz priekšu. Neviens cits Tevi uz turieni nevirzīs, kā Tu pats. Tev būs apkārt cilvēki, kuri atbalstīs un motivēs, kas palīdzēs Tev tuvoties saviem mērķiem daudz drošāk, bet tas smagākais darbs ir jāveic Tev.

Uzdod sev jautājumus – vai tiešām Tu to vēlies? Vai tiešām esi tam gatavs? Vai Tu esi gatavs smagi strādāt un ziedot savu brīvo laiku sava mērķa sasniegšanai? Vai Tu esi gatavs mainīties – mainīt savus ieradumus un iestigušo ikdienas rutīnu? Ja atbilde ir apstiprinoša, un Tu tam tiešām tici, ka Tu to spēj, tad nekavējies un sāc jau šodien tuvoties savam mērķim. Neatliec neko uz rītdienu, ko vari izdarīt šodien.Jo katra atliktā diena kavē Tavu mērķa sasniegšanu uz vienu dienu. Tu nevari tuvoties tuvāk kaut kam, ja nekusties uz priekšu.

 

Man neinteresē Tavi attaisnojumi, man interesē Tavi rezultāti.

 

Nemeklē attaisnojumus tam, kāpēc Tu šodien esi padevies vai neesi izdarījis nevienu soli tuvāk Tavam mērķim. Tu noteikti domā atlikt šodienas mērķa sasniegšanu uz rītdienu, bet kas notieks rītdien? Tas pats. Katra diena atlikta uz nākošo dienu. Tad saki man, kur ir Tava motivācija? Īstenībā jājautā, kas ir Tava motivācija? Ja ne mērķis, tad kas? Ja vīzija par mērķa sasniegšanu Tevi nevirza uz priekšu, tad Tu to stipri nemaz nevēlies. Tad ko Tu vēlies pa īstam? Tagad neattaisnojies ar saviem stāstiem, kuriem akli sāc ticēt Tu pats. Godīgi sakot, man neinteresē Tavi attaisnojumi, man interesē Tavi rezultāti. Vai Tev ir kādi jau rezultāti, vai Tu tos redzi? Ja redzi un jūti gandarījumu, tad dodies tālāk, izvirzi jaunus mērķus, ko sasniegt. Jo, ja Tev nebūs mazie mērķi, kurus sasniegt, tad ātri vien motivācija kaut ko darīt noplaks, tāpēc centies izvirzīt un izzaicināt sevi ar maziem mērķiem, un tos sasniegt, kas virzīs Tevi tuvāk un tuvāk Tavam galvenajam mērķim. Tādā veidā izstrādāsies Tev atkarība pēc mazo mērķu sasniegšanas, kas darbosies kā spēcīgs motivators. Tāpēc izvirzi sev mazos mērķus, izaicini sevi ārpus prāta robežām, jo Tu spēj daudz vairāk un Tu esi daudz spēcīgāks nekā Tu domā. Nepadodies prāta robežām. Ja prāts saka STOP, bet ķermneis VĒL VARU, tad turpini. Neklausies prātu, jo caur sāpēm mēs augam, kļūstam spēcīgāki un izturīgāki. Tāpēc turpini līdz ķermenis saka STOP.

 

Rakstu sagatavoja:
Evita Astiča

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *