Koha uzstāda Latvijas rekordu un PČ ierindojas 10.vietā

Šovakar Teksasas pilsētā Hjūstonā savas sacensības aizvadīja Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, kura pacēla 192 kilogramus divu kustību summā, kas ir jauns Latvijas rekords, un ierindojās 10. pozīcijā.

Raušanā Rebeka pacēla 87 kilogramus, pirmajos divos mēģinājumos tiekot galā ar 84 un 86 kilogramiem. Šis bija arī Rebekas labākais cēliens karjerā, taču, ja viņa būtu gājusi līdz 88 kilogramiem, tas viņai dotu jaunu personisko rekordu un vienu pozīciju augstāku rezultātu. Pēc raušanas Koha bija devītā.

 

Par uzvaru cīnījās Āzijas sportistes, kuras tika arī līdz 101 kilogramu lielam svaram. Čena Haotinga mēģināja uzstādīt arī pasaules rekordu raušanā, taču viņai 102 kg nepadevās.

 

Grūšanas sacensības sāka tieši mūsu sportiste, jo bija vienīgā, kura sāka ar svaru, kas mazāks par 100 kilogramiem (98 kg), taču īsi pirms piegājiena treneri nomainīja to uz 101 kilogramu. Te ir jāpiebilst, ka viņa bija arī jaunākā sportiste, kura piedalījās savas kategorijas A grupas sacensībās.

 

Pirmajā mēģinājumā Rebeka pieveica pieteikto svaru un arī otrajā piegājienā, ceļot 105 kilogramus, mūsu sportiste bija perfekta.

Diemžēl, bet pēdējā piegājienā, kas bija pieteikts 107 kg apjomā, Rebeka nespēja turpināt savu veiksmīgo piegājienu sēriju un sacensības noslēdza ar 105 kilogramiem grūšanā un 192 kilogramiem summā.

 

Jāpiebilst, ka 192 kilogrami ir šīs svara kategorijas Latvijas rekords. Iepriekšējais, 190 kilogrami, piederēja pašai Rebekai, kuru viņa uzstādīja U-20 pasaules čempionātā, pagājušmēnes. Interesanti, ka Kohai, kuru trenē Latvijas svarcelšanas “zelta komanda”, Viktors Ščerbatihs un Eduards Andruškevičs, šis ir jau trešais Latvijas rekords šī gada laikā.

 

Par sacensību uzvarētāju kļuva Taipejas sportiste Šū-Čing Sū, kura kopumā pacēla 221 kilogramu. Tikpat daudz pacēla arī Ķīnu pārstāvošā Čena Haotinga, taču viņa palika otrā, jo taipejiete svēršanās procedūrā uzrādīja mazāku svaru. Trešajā vietā palika Filipīnu pārstāve Hidilina Diaza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *