Plēsnieks ar jaunu Latvijas rekordu tiek pie bronzas Hjūstonā

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks lieliski aizvadīja savu startu ASV pilsētā Hjūstonā notiekošajā Pasaules čempionātā svarcelšanā. Divu kustību summā pieveicot 405 kg, viņš ne tikai uzstādīja Latvijas rekordu, bet arī ieguva bronzas medaļu.

Plēsnieks jau pirms sacensībām sevi pieteica kā viens no līderu grupas atlētiem, taču viena lieta ir pieteikt, otra – būt. Tāpēc sacensības tika gaidītas jo īpaši.

 

Raušanā mūsu atlēts pacēla vien 179 kilogramus, kas bija tikai astotais rezultāts starp visiem startējošajiem un attiecībā pret sacensību līderiem tā bija 13 kilogramu starpība, kas, ja mēs atceramies par medaļām, bija jānodeldē.

 

Grūšanā Artūrs spēja pieveikt 226 kg smafu svaru stieni, kas jau bija ceturtais labākais rezultāts, bet summa 405 kg bija trešā labākā starp visiem atlētiem, kas deva gan medaļu, gan jaunu Latvijas rekordu svara kategorijā līdz 105 kg.

 

Šis rezultāts un medaļa bija svarīga ne tikai individuāli, šo sacensību kontekstā skatoties, bet arī domājot par 2016. gada Rio Olimpiādi, kur nu Plēsnieks ir kvalificējies.

Runājot par iespējām uz medaļu Brazīlijā, ir jāatzīst, ka šajā PČ visi labākie gan nestartēja un daudzi līderi atpūtās (sākot jau ar pasaules rekordistu Iļju Iļjinu no Kazahstānas), kas, protams, nenotiks olimpiskajā gadā, taču rezultāts 405 kg ir diezgan labs pieteikums uz to, ka bez Plēsnieka medaļu sadalīšana nākošgad nenotiks, jo, kā rāda statistika, 405 kg ir rezultāts, ar kuru var tikt Olimpiskajā sešiniekā.

 

Par sacensību uzvarētāju kļuva Aleksandes Zaičikovs no Kazahstānas, kurš pacēla 421 kilogramu, bet otrajā vietā palika Davids Bedžanjans no Krievijas ar 411 kilogramiem.

 

Atgādināsim, ka šajā pašā čempionātā Rebeka Koha arī uzstādīja Latvijas rekordu dāmām, svara kategorijā līdz 53 kg, taču izcīnīja 10. vietu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *