Lovčevs labo 15 gadus veco Rezazades pasaules rekordu

Uzstādot jaunu pasaules rekordu, pēdējā svarcelšanas Pasaules čempionāta dienā, pašā prestižākajā svara kategorijā (virs 105 kg) triumfēja Krievijas sportists Aleksejs Lovčevs.

Pats Lovčeva uzvaras fakts, iespējams, arī nav nemaz tik pārsteidzošs, taču stils kādā krievu sportists to izdarīja gan ir diezgan iespaidīgs, proti, viņš bija labākais gan raušanā, gan grūšanā (211+264), kas, protams, deva arī uzvaru summā. Jāpiebilst, ka viņš ir pirmais Krievijas sportists, kuram ir vienā gadā izdevies uzvarēt gan raušanā, gan grūšanā un, kā rezultātā, arī summā.

 

Daudz lielāks pārsteigums bija par 26 gadus vecā sportista uzstādīto Pasaules rekordu, jo tika pārspēts 15 gadus vecais Irānas sportista un svarcelšanas leģendas Hoseina Rezazades rezultāts un pašlaik, kā jau var saprast, jaunais rekords ir 475 kg, kas uzlabo veco planētas labāko sasniegumu par 2.5 kg.

 

Laša Talahadze no Gruzijas pacēla 454 kilogramus (207+247) un ieņēma otro vietu, bet pie bronzas tika Igaunijas pārstāvis Marts Seims ar 438 kg summu (190+248).

 

Alekseja Lovčeva pasaules rekords grūšanā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *