Latvijas sportisti ar lieliskiem panākumiem atgriežas no WRPF čempionāta

Iepriekš jau ziņojām, ka daudzi Latvijas spēka trīscīņas sportisti bija devušies uz Maskavu, kur piedalījās Pasaules bezekipējuma spēka trīscīņas federācijas (WRPF) Pasaules čempionātā. Lai arī ar nokavēšanos, bet šodien tika publicēti arī gala protokoli.

 

Vislielākā interese, protams, bija par PRO divīzijā startējošajiem Latvijas sportistiem. Tādi bija trīs. Vispirms ir jāuzteic Andrejs Mūrnieks, kurš stieņa spiešanā guļus svara kategorijā 140+ spēja pacelt 292.5 kilogramus. Lielākus svarus šajās spiešanas guļus sacensībās necēla neviens, taču tieši tādu pašu rezultātu uzrādīja svara kategoriju zemāk startējošais Pavels Kolohins, tāpēc viņam uzvara gan kategorijā, gan kopvērtējumā. Andrejam bija jāsamierinās ar otro vietu kopvērtējumā, bet trešo vietu ieņēma Pēteris Isajevs, kurš ar 285 kg bija otrais aiz Kolohina kategorijā līdz 140 kg.

 

Tāpat PRO divīzijā startēja vēl viens Latvijas pārstāvis, leģendārais Konstantīns Konstantinovs, kurš ir viens no visu laiku labākajiem atlētiem stieņa vilkmē no zemes. Diemžēl, bet aizvadītajā nedēļas nogalē viņš nespēja pietuvoties saviem labākajiem rezultātiem un bija spiests samierināties ar 380 kg un trešo vietu kategorijā līdz 140 kg. Tiesa, otrajā vietā esošais Aleksandrs Kļuševs pacēla tieši tik pat, bet ierindojās augstākajā pozīcijā, jo bija vieglāks. Vilkmes sacensībās uzvarēja Stojans Andrejevs, kurš pacēla 405 kg.

 

Tomēr, ir jāatzīst, ka 380 kg ir ļoti pieklājīgs rezultāts kopumā un tas kopvērtējumā Konstantinovam  deva dalītu 4. vietu (pēc rezultāta, neņemot vērā sportistu svaru).

 

Savukārt amatieru grupā mūsu sportistu pārstāvniecība bija daudz lielāka, tāpēc atzīmēsim vien tos, kuri iekļuva labāko pulkā.

 

Svara kategorijā līdz 90 kg Vjačeslavs Letlans pacēla 227.5 kg un svinēja uzvaru spiešanā guļus, bet kategorijā līdz 125 kg junioru konkurencē Reinis Kindzulis pievarēja 260 kg un uzvarēja kā kategorijā tā savā vecuma grupā.

Savukārt vilkmē junioru konkurencē, svara kategorijā līdz 125 kg labākais bija Valērijs Jevdokimovs – 315 kg. Analoģiskās kustībā un svara kategorijā, bet jau pie vīriem labākais bija Kirils Afanasjevs, kuram izdevās pacelt 340 kg.

 

Pārējiem mūsu valsts pārstāvjiem šajās sacensībās nācās samierināties ar vietām ārpus labāko trijnieka.

 

Jāpiebilst, ka pēc sacensībām, kurās tika uzstādīti vairāki pasaules rekordi, sportisti un apmeklētāji atzina, ka jaunās federācijas turnīrs ir viens no visu laiku labākajiem kāds jebkad spēka trīscīņā ir organizēts.

2 thoughts on “Latvijas sportisti ar lieliskiem panākumiem atgriežas no WRPF čempionāta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *