Karalis Ronijs – visu laiku labākais?

Ja mēs runājam par bodibildingu kā parādību un tā pašiem spilgtākajiem pārstāvjiem, tad pirmais atlēts, kurš nāk prātā absolūtajam vairākumam ir Arnolds Švarcenegers. Tas arī saprotami, jo droši vien neviens cits šī sporta vai dzīvesveida pārstāvis nav darījis tik daudz tā popularizēšanā kā to izdarīja Ārnijs. Tajā pašā laikā Švarcenegers, lai arī bezgala populārs, sportiskajā ziņā nebūt nav pats veiksmīgākais bodibilderis, viņam ir “tikai” septiņi “Mr.Olympia” tituli, viens no kuriem iegūts visai apšaubāmā veidā. Taču šoreiz ne par to.

 

ronnie-coleman-workout-routine4x5Šoreiz gribētu pastāstīt par vienu citu bodibilderi, kurš, pēc manām subjektīvajām domām, arī ir visu laiku labākais (par to kāpēc – vēlāk). Dāmas un kungi – Ronijs Kolmens. Astoņkārtējais “Mr.Olympia” uzvarētājs (dalīta pirmā vieta) un uzvarām bagātākais profesionālās līgas atlēts.

 

Kāpēc Ronijs Kolmens ir visu laiku labākais? Protams, pirmkārt, jau viņa uzvaru skaits kā uz Olimpijas, tā citām skatuvēm, taču arī tas nav pats galvenais. Ronijs Kolmens ir tas sportists, kurš bodibildingu noveda līdz pašlaik augstākajam punktam. Te, protams, var rasties ļoti karstas un dzīvīgas runas par to, ka zelta ēra bija citos laikos utt., taču, ja mēs ņemam bodibildingu kā augsto sasniegumu sportu, kur visu laiku vajag labākus un labākus rezultātus, tad Kolmens ir atlēts, kurš to ir parādījis, jo sacensību formā viņa svars bija teju 140 kg (salīdzinājumam – Fils Hīts uz skatuves kāpj ar 20 kg mazāku svaru). Vai viņš bija estētikas etalons? Noteikti nē, taču… piemēram, autosportā par virsotni sauc F1, nevis kādus kartingus, kuri “parastajam mirstīgajam” ir saprotami labāk.

 

Kolmens patiešām ir bodibildinga karalis. Lai gan sākotnēji viņa iespējas profesionālajā sportā bija diezgan niecīgas.

maxresdefault

Jāsāk ar to, ka sākotnēji Luiziānas štatā dzimušais Ronijs ne par kādu bodibildingu nedomāja. Viņš, kā visi amerikāņu bērni, skolā spēlēja komandu sporta veidus, bet koledžā – bija amerikāņu futbola komandas otrās līnijas aizsargs. Tiesa, skola nebija nekāda lielā un Ronijs arī nebija nekāds spīdeklis šajā sportā, tāpēc paralēli apgūtā grāmatveža izglītība, kā likās sākumā, bija ļoti svarīga turpmākajā dzīvē.

 

tumblr_mexb2npiGc1qg1vd7Pēc koledžas Ronijs sāka strādāt specialitātē, taču drīz vien saprata, ka tas nav gluži tas darbs, ko viņš vēlētos, tāpēc, tiklīdz ieraudzīja sludinājumu, ka vietējā policija meklē darbiniekus, uzreiz pieteicās un nostrādāja par policistu līdz pat 2003. gadam. Tieši kolēģis policijā ieteica Kolmenam doties uz slaveno Metroflex zāli, kuras īpašniek, Braiens Dobsons, pats bija bodibilderis.

 

Ronijs paklausīja kolēģi, atnāca uz zāli, bet tās īpašnieks uzreiz ieraudzīja potenciālu jaunpienācējā un piedāvāja bezmaksas abonementu uz mūžu, ja vien Kolmens piekristu viņa vadībā gatavoties Teksasas štata čempionātam. Topošā bodibildinga leģenda apdomāja šādu piedāvājumu un, lai arī ne uzreiz, taču piekrita. Rezultātā – pirmā vieta supersmagajā svarā un absolūtajā kategorijā, paralēli apsteidzot arī pašu Dobsonu.

 

Tomēr, lai arī amatieros Kolmens ātri sasniedza virsotnes, kļūstot arī par Pasaules čempionu, profesionālajā līgā viņam tik viegli vis negāja un sākotnēji viņš spēja uzvarēt vien maznozīmīgos otrās šķiras turnīros, bet uz “Mr. Olympia” skatuves sākumā malās pa otro desmitu un tikai ar sesto mēģinājumu, pēc 9. vietas 1997. gadā, spēja kāpt Olimpijas virsotnē un astoņus gadus tur arī noturēties. Faktiski arī devītais tituls varēja būt viņa, taču IFBB PRO līgas vadība nolēma, ka nu ir pienācis Džeja Katlera laiks. Pēdējo titulu Ronijs ieguva 2005. gadā.

 

Ar ko vēl Kolmens ir tik populārs un pazīstams? Ar savu trenēšanās stilu un to, ka visas aktīvās karjeras laikā viņš strādāja policijā. Kas attiecas uz trenēšanās stilu, tad tas bija ļoti specifisks un lielajam vairumam bodibilderu neraksturīgs, jo “Lielais Rons” strādāja ar ĻOTI lieliem svariem. Te jāsaka “paldies” viņa pagātnei, kad atlēts gan futbolista karjeras laikā, gan vēlāk, spēka trīscīņā trenējoties, pierada tieši pie šāda treniņu stila un beigu beigās arī nolēma neko nemainīt. “Light weight, baby! Yeeeah, Buddy!” – ar šādiem saucieniem Kolmens tupās ar 365 kg lielu svaru un tieši tikpat pievarēja vilkmē, bet spiešanā guļus strādāja ar 225 kg lielu svaru. Vēl iespaidīgāk izskatās viņa rezultāts spiešanā ar kājām – 1045 kg.

 

Tas, kā to sauc, ir Metroflex zāles treniņu stils, ko vēl aizvien piekopj daudzi atlēti, piemēram, Brenčs Vorens vai Džonijs Džeksons.

 

11ronnieTe gan ir jāpiebilst, ka pašlaik, nepilnu 52 gadu vecumā Ronijs ir… atvainojos, bet invalīds. Viņam ir nomainītas abas gūžas, viņam ir veiktas neskaitāmas operācijas mugurai un pašlaik, pēc tā kā pagājušajā gadā viņam viena no mugurkaulu saturošajām skrūvēm izgāja no vietas, kam sekoja vēl viena operācija, lielais Rons nemaz nevar paiet. Skumīgi? No malas skatoties – diezgan, taču kā pavisam nesen izteicās pats atlēts, ka vienīgais ko viņš nožēlo ir tas, ka, ceļot tos 365 kg viņš nav tos pacēlis vēl par pāris reizēm vairāk.

 

Lūk, tāds ir Ronija Kolmena stāsts. Visu laiku izcilākais bodibilderis, kuru zināma daļa pašas bodibildinga sabiedrības nemaz negrib atzīt par labāko, jo viņš pārstāv tā saukto hipermasas virzienu, bet pašlaik, pēc karjeras beigām, viņš arī ir ar ļoti nopietnām problēmām. Neskatoties uz to – pašam sportistam nav nožēlas par to ko viņš darīja. Tas arī parāda īsto čempionu noskaņu!

 

Spilgtākie momenti no Ronija Kolmena treniņiem

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *