Grīns, Jamagiši, Grišina un Pauliņjo triumfē “Arnold’s Classic”

Šonakt noslēdzās otrais IFBB PRO līgas posms, taču šajā gadījumā ir jāpiemin, ka tas nebija vis parasts posms, bet gan “Arnold’s Classic”, ko uzskata par pavasara sezonas nozīmīgāko turnīru.

 

Bodibildinga profesionālajā līgā šis gads bija īpašs, jo pēc skandalozās 2015. gada Olimpijas, Kajs Grīns paziņoja, ka piedalīsies Arnolda turnīrā un bija gaidāms, ka arī viņa oponents Fils Hīts varētu ierasties. Diemžēl, bet Hīts Kolumbusā nestartēja, kas vienlaicīgi arī nozīmēja to, ka uzvarētājs, ja vien nenotiek nekas ārkārtējs, jau ir zināms, proti, tam būtu jābūt Grīnam.

 

Uz skatuves pārsteigumi arī nenotika un Kajs Grīns apsteidza visus. Aiz viņa palika sezonas pirmā posma uzvarētājs Sedriks Makmilans un Austrālijas bodibildinga uzlecošā zvaigzne Džošs Lenartovičs, kurš, kā uzņēma ļoti labu tempu pagājušās sezonas beigās, tā turpina rādīt lielisku sniegumu arī pašlaik.

 

Džastins Komptons palika ceturtais, piektajā vietā ierindojās Brenčs Vorens, bet sešinieku noslēdza Huans Morels.

 

Kajam Grīnam šī bija trešā uzvara Švarcenegera vārdā nosauktajā turnīrā karjerā.

 

Bez atklātās kategorijas uz skatuves kāpa arī neskaitāmas citas atlētu grupas. Tā, piemēram, Pludmales bodibildingā 38 atlētu konkurencē par labāko kļuva Brendons Hendriksons, bet India Pauliņjo triumfēja Bikini sacensībās.

 

Savu dominanci Fitnesa kategorijā turpina arī Krievijas sportiste Oksana Grišina, kura arī šogad uzvarēja Ohaio štatā notiekošajās sacensībās. Bijusī rīdziniece visus pārsteidza arī ar savu brīvo kustību programmu.

 

Īstu pārsteigumu nebija arī Figūras nominācijā, jo pie uzvaras tika Latorja Vatsa, kura ir šīs kategorijas viena no vadošajām sportistēm.

 

Savukārt vislielākā kategorija dalībnieču ziņā bija “Women’s Physique”, kur par labākās godu sacentās 49 sportistes. Iemeslu šādai situācijai varētu būt daudz, taču, iespējams, tas ir saistīts ar sieviešu bodibildinga kategorijas izslēgšanu no sacensību programmas. Lai vai kā, bet labākā šajā kategorijā bija Otuma Svansena no ASV.

 

Jāpiebilst, ka šogad uz “Arnold’s Classic” skatuves kāpa viena jauna kategorija, proti, bodibilderi ratiņkrēslos. Lai arī pati kategorija nav nekāda jaunā, taču lielie turnīri līdz šim atlētus ar kustību traucējumiem uz skatuves nesauca, tāpēc šī turnīra rīkotāji ir spēruši lielu soli uz priekšu. Par labāko šajā nominācijā kļuva Harolds Kellijs.

 

Visbeidzot, atgriežoties pie vīru bodibildinga, sacensībās tika noskaidrots labākais arī svara kategorijā līdz 96 kilogramiem un par to kļuva Japānas atlēts Hidetada Jamagiši, kuram šī ir pirmā uzvara šāda mēroga sacensībās, kas liek izteikt pieņēmumu, ka sportista lēmums pāriet uz zemāku svara kategoriju ir bijis pareizs.

Tāpat jāpiebilst, ka aiz viņa palika tādi sportisti kā Hosē Reimonds, Deivids Henrijs un Gujs Cisternino.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *