“Mr.Olympia” šogad notiks divreiz

Pēc jaunākajām ziņām, kuras gan vēl ir jāapliecina ar oficiālu preses paziņojumu, pasaulslavenās bodibildinga sacensības “Mr.Olympia” plāno sekot “Arnold’s Classic” pēdās un viena turnīra vietā tiks organizēti vairāki reģionālie turnīri.

Arnolda Švarcenegera vārdā nosauktais turnīrs ilgus gadus bija Kolumbusas pilsētas firmas zīme, taču ar laiku Ārnijs ar saviem domubiedriem izdomāja, ka šīs sacensības ir jāpadara par franšīzi, t.i., ar šo nosaukumu jāļauj organizēt arī startus citos kontinentos, tā radot “Arnold’S Classic Europe/Australia/Brasil”.

 

Lai arī oriģinālās sacensības vienalga tiek uzskatītas par pašām prestižākajām, arī pārējos turnīros, kas nes Švarcenegera vārdu parasti ir ļoti pieklājīgs dalībnieku sastāvs un IFBB PRO līgas kalendārā šie starti ir īpaši izcelti.

 

“Mr.Olympia”, ko var saukt arī par Pasaules čempionātu IFBB PRO līgā, gan ilgus gadus mēģināja noturēt līmeni viena turnīra ietvaros, t.i., mēģinot sacelt maksimālu ažiotāžu ap vienu startu, rudenī.

Te gan jāpiebilst, ka dažāda satura un līmeņa “Olimpijas” gan notika, taču tie bija šovi amatieriem, kur varēja iegūt PRO karti.

 

Tomēr, izskatās, ka sezonas galvenā starta organizētāji ir nolēmuši spert kardinālu soli un jau šogad tiks rīkota vēl viena “Olimpija”, turklāt sacensības norisināsies Eiropā, paredzams, Vācijā, Dortmundes pilsētā, 21. un 22. oktobrī.

 

Šādas izmaiņas kalendārā nozīmē, ka, ja parasti lielākā daļa vadošo sportistu pēc “LIELĀS Olimpijas” uz Eiropu devās negribīgi, tad pašlaik, kad Eiropā būs divi lielie starti – Eiropas Olimpija un Arnolds, situācija var mainīties uz labo pusi, jo tas nozīmē, ka sportistiem bez iespējas uzreiz kvalificēties nākamā gada Olimpijai, uzvarot kādās mazākās sacensībās, būs iespēja nopelnīt mazliet vairāk naudiņas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *