Krūze dominē EČ, Latvijai – 4 medaļas

Ar pārliecinošu Latvijas atlēta Mārtiņa Krūzes uzvaru supersmagajā svarā Igaunijas pilsētā Tartu noslēdzās Eiropas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā. Mārtiņš arī laboja sev piederošos Latvijas un Eiropas rekordus.

Mārtiņš Krūze sevi jau ir pierādījis kā viens no vadošajiem klasiskās spēka trīscīņas atlētiem pasaulē, bet savu reputāciju viņš nostiprināja vēl vairāk pēc Eiropas čempionāta, kur pietupienos pacēla 390 kg, spiešanā – 230 kg, bet vilkmē tika pievarēti 340 kg, tādējādi par 63 kg tika apsteigts tuvākais konkurents, izcīnīta uzvara un uzstādīti divi Eiropas rekordi (tupienos un summā), kā arī četri Latvijas rekordi šajā disciplīnā.

 

Cits Latvijas sportists, Māris Juzups, kurš startēja kategoriju zemāk (līdz 120 kg) izcīnīja bronzas medaļu. Māris pietupās ar 320 kg smagu stieni, līdz ar to uzstādīja Latvijas rekordu šajā disciplīnā, uzspieda guļus 222.5 kg un vilkmē pacēla 305 kg, summā sastādot 847.5 kg, kas ir jauns Latvijas rekords.

 

Tāpat pie medaļām tika Tatjana Tokareva (bronza, jaunietes svara kategorijā līdz72 kg), Edgars Jurkāns (sudrabs, jaunieši līdz 59 kg). Savukārt mazās medaļas, par izcilību atsevišķās kustībās ieguva arī daudzi citi mūsu sportisti, tāpēc var teikt, ka Latvijas IPF spēka trīscīņas izlases izbrauciens uz Igauniju ir bijis veiksmīgs.

 

Foto: powerliftings.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *