Piens un tā alternatīvas

milk-fitnessPēdējā laikā par pienu runā dažādi. Vieni šo produktu lieto un ļoti slavē, bet citi, lielajā informācijas plūsmā salasījušies un sagrābstījušies dažādas atziņas, zīmē briesmu stāstus par to, ka piens ir visa pasaules ļaunuma centrs. Kā tad īsti ir ar šo produktu, jo tieši piens ir pats pirmais ko mēs, cilvēki, saņemam, nākot šajā pasaulē.

 

Kā jau minēts augstāk, tad piens ir pirmais ko mēs ēdam, ierodoties šajā pasaulē un arī dzīvnieku pasaulē ir tieši tāpat. Tāpēc piens kopumā ir jāsauc par ļoti noderīgu un vērtīgu produktu, jo tas satur ne tikai olbaltumvielas un kalciju, bet taukus un D vitamīnu, kas augošam organismam ir nepieciešams.

Cita lieta ir tā, ka nebūt ne visiem cilvēkiem piens ir viegli pārstrādājams produkts. Mēs visi zinam tādu lietu kā alerģija pret pienu, kas faktiski ir laktozes (cukurs, kas ir pienā un piena produktos) nepanesamība, ko savukārt izsauc laktāzes fermenta nepietiekoša izstrāde.

 

hormone-steroind-in-milkTieši par šiem alternatīvajiem piena veidiem šoreiz arī ir stāsts. Pirmais gan kas ir jāsaprot, ir tas, ka pienu ražo tikai un vienīgi zīdītāji. Līdz ar to piens var būt tikai un vienīgi dzīvnieku izcelsmes. Sojas piens, mandeļu riekstu piens utt. NAV PIENS, tas ir vienkāršs dzēriens uz šo augu bāzes, kas pēc sava izskata un struktūras ir pietuvināts pienam.

 

Tieši tāpēc, ja mēs meklējam alternatīvas mums klasiskajam govs pienam, tad vispirms mēs varam skatīties tā saukto bez-laktozes pienu, kas faktiski ir piens ar samazinātu laktozes saturu (bet ne izslēgtu) un kam ir pievienoti arī laktozes panesamību veicinoši fermenti. Taču, kā saprotams, tas negarantē, ka cilvēkam ar smagu laktozes nepanesamību tas spēs palīdzēt.

 

Otra alternatīva ir citu dzīvnieku piens un kā populārākais, protams, ir kazas piens. Kādi tam ir plusi? Var runāt par dažādu mikroelementu un vitamīnu īpatsvaru, kas atšķiras abos pienos, taču galvenais pluss šajā gadījumā ir tas, ka kazas, vismaz pagaidām, netiek “špricētas” ar hormoniem. Arī aitu piens ir laba alternatīva, taču tur gan jāņem vērā, ka aitu piens ir daudz treknāks un faktiski tajā ir divreiz vairāk kaloriju nekā govs pienā.

 

5-Best-Milk-AlternativesPievēršoties jau iepriekš pieminētajiem pien-veidīgajiem padzērieniem. Ko izvēlēties no tiem? Ja godīgi, tad vispār jāpadomā vai tie ir jāizvēlas cilvēkiem, kuriem ir šī nepanesamība. Tīri praktiski – visi šie dzērieni ir izgājuši diezgan garu apstrādes procesu un faktiski pat no tā sākotnējā produkta maz kas ir palicis. Kā iegūst, piemēram, sojas pienu? Sojas pupiņas tiek spaidītas, mērcētas utt. līdz tiek iegūts nepieciešamais šķidrums, kuru pēc tam arī filtrē, bagātina ar dažādiem mikroelementiem utt.

No vienas puses – nav slikti, no otras puses – tieši šis jautājums arī ir aktuāls. Vai to vajag? Turklāt vēl vairāk šis jautājums tiek aktualizēts pēc tam, kad mēs saprotam, ka augu valsts olbaltumvielas, kas ir šajos produktos nav pilnvērtīgās, t.i., tajās nav visu aminoskābju. Piemēram, sojā ir pārāk zems leicīna (aminoskābe, kas aktīvi piedalās anaboliskajos procesos) līmenis. Kā arī, to nevar nepieminēt, fitoestrogēni, pēc dažu zinātnieku domām, var veicināt sievišķo hormonu izdali vīriešiem, tādējādi izsaucot ginekomastijas attīstību.

 

Produkts

Plusi Mīnusi
Sojas piens +Salīdzinoši liels olbaltumvielu daudzums

+Labs kālija avots

– Fitoestrogēni

– Atsevišķu produktu zemā kvalitāte

Mandeļu piens + Zems kaloriju daudzums

+ Biezāka konsistence

– Augstais apstrādes līmenis
Kešjū piens + Pienam pietuvināta konsistence – Parasti tas ir atšķaidīts produkts ar lielu pievienoto vitamīnu un mikroelementu īpatsvaru
Kokosriekstu piens + Satur dažādus mikroelementus – Nesatur olbaltumvielas
Rīsu piens + Hipoalarģisks produkts, t.i., var lietot gandrīz visi, kas cieš no kādām alerģijām

– Satur daudz ogļhidrātus

– Rīsi ļoti labi uzņem augsnē esošo piesārņojumu

 

Protams, ka ir arī citi šādu “pseido-piena” dzērienu varianti, līdz pat kaņepju pienam, taču, kā jau minēts, ir jāsaprot, ka tas nav nekāds piens, bet gan vienkārši uz konkrēta augu valsts pārstāvja bāzes izveidots dzēriens, kas ir bagātināts ar D vitamīnu un kalciju, lai tādējādi imitētu piena sastāvu.

 

Vai viss ir tik slikti? Noteikti nē, jo ir arī labās lietas, jo, tā kā šādi dzērieni faktiski tiek “konstruēti” pēc kāda noteikta uzdevuma, tad pārtikas tehnologiem ir iespēja izveidot tādu dzērienu, kas var būt noderīgs kā no veselības, tā komerciāliem mērķiem. Piemēram, šādos dzērienos ir palielināts atsevišķu mikroelementu daudzums, samazināts tauku īpatsvars, ir mazāk piesātināto tauku.

 

Tiesa, ko norāda uztura speciālisti, alternatīvas govs pienam nav jāmeklē tiem, kuri to var dzert, jo… pilnvērtīgu piena aizstājēju vienkārši nav. Visi šie dzērieni ir labi tik daudz kā vien kaut kāds “mazs prieciņš” tiem, kas nevar dzert govs pienu. Visādi citādi – tas ir vienkārši atšķaidīts augu valsts padzēriens.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *