Pēteris Isajevs: „300 kg gatavojos sešus gadus”

Vakardien Latvijas atlēts Pēteris Isajevs ierakstīja savu vārdu mūsu valsts sporta vēsturē, jo kļuva par pirmo atlētu, kuram spiešanā guļus bez ekipējuma izdevās pacelt 300 kg. Pēc jaunā absolūtā Latvijas rekorda uzstādīšanas Lielsunstiprs.com palūdza Pēteri atbildēt uz dažiem jautājumiem.

 

– 300 kg spiešanā nav tas rezultāts, kuru var sasniegt pa gadu vai pat diviem. Pastāsti, lūdzu, cik ilgi Tu gatavojies tieši šim rezultātam un kāds bija šis ceļš? Vai tā bija pirmā reize, kad Tu mēģināji sacensībās celt trīs centnerus?

Būtībā 300 kg celšanai es sāku gatavoties pēc tam, kad biju pacēlis 200 kg un aptuveni 5-6 gadu laikā tas arī izdevās. Nopietnāk sāku gatavoties pēc WPC Eiropas čempionāta Rīgā, kur man izdevās uzspiest 290 kg. Pēc tam vasarā GoldBarbell jubilejas kausā mēģināju pirmo reizi uzspiest 300 kg, bet tas neizdevās un paliku ar rezultātu 292.5 kg. Nākošo reizi bija doma 300 kg sasniegt Maskavā notiekošajā WRPF čempionātā, bet diemžēl tur nekas nesanāca no iecerētā un nācās samierināties ar 285 kg.

Pēc neizdošanās ar trenniņu partneriem nonācām pie secinājuma, ka vajag pamainīt mazliet spiešanas tehniku. No jaunā gada sāku spiest mazliet savādāk un beidzot izdevās pacelt tos 300 kg.

 

– Skatoties video, varēja redzēt, ka Tavs cēliens bija gana pārliecinošs. Kā Tev pašam tas likās?

Mani mazliet izsita otrais piegājiens, kur cēlu 285 kg, jo mazliet sasvēros uz sāniem un tas izsita no sliedēm, bet pēdējos piegājienos ļoti labi iegūlos un viss sanāca! Protams liels paldies manai komandai, kas bija ar mani sacensībās un kas mani uzkurināja, lai šis reuzltāts beidzot padotos.

 

– Kādi ir Tavi tālākie sportiskie mērķi šajā sezonā? Kādās sacensībās plāno piedalīties?

Šogad plānā ir WRPF PRO sacensības Krievijā kas notiks jūnijā, tad pirms tām, iespējams, ka Baltkrievijas WRPF čempionāts, vai arī Talsos WPC sacensības un tas sezonas noslēgums GoldBarbell kauss. Pamainot spiešanas tehniku, esmu iedzīvojies muguras sāpēs, ja izdosies tikt ar to galā, tad noteikti kādās Push & Pull sacensībās nostartēšu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *