Saričevs dominē trīscīņā – 1082.5 kg, bet atsakās no balvas

Viens no planētas spēcīgākajiem cilvēkiem, pasaules rekordists bezekipējuma stieņa spiešanā guļus Kirils Saričevs šodien notikušajā Starptautiskā bezekipējuma pauerliftinga federācijas (WRPF) čempionātā uzstādīja lielisku rezultātu, summā savācot 1082.5 kg, taču atteicās kā no došanās uz pjedestālu, tā arī no naudas balvām.

Līdz šim Saričevs bija zināms kā pasaules labākais meistars spiešanā guļus bez ekipējuma, jo pirms gada spēja pacelt 335 kg smagu svaru stieni, bet šogad viņš piedalījās visā spēka trīscīņas porgrammā. Pietupienos viņš spēja tikt galā ar 360 kg, spiešanā guļus tika pacelti 320 kg, bet vilkmē – 402.5 kg, kas kopā deva 1082.5 kg. Jāpiebilst, ka šis rezultāts tika uzstādīts bez ekipējuma, tika izmantotas tikai pēc sacensību noteikumiem atļautās plaukstas locītavu saites, josta un ceļgalu ortozes.

Jāpiebilst, ka tieši ar šādu pašu ekipējuma komplektu līdz šim labāko rezultātu bija uzstādījis Starptautiskās pauerliftinga federācijas (IPF) atlēts, amerikānis Rejs Viljamss, kura labākais rādītājs bija 1079 kg. Tiesa, viņa pārstāvētajā organizācijā dopinga kontrole ir obligāts nosacījums rezultāta fiksēšanai, kamēr WRPF gadījumā Profesionāļu divīzijā dopinga pārbaudes netiek veiktas.

Jāpiebilst, ka absolūti labākais bezekipējuma rezultāts trīscīņas summā pieder citam Krievijas sportistam – Andrejam Malaničevam, kurš pavisam nesen spēja savākt 1140 kg.

Jāpiebilst, ka pēc sacensībām, kad sportistus sauca uz apbalvošanu, Kirils Saričevs atteicās no sev pienākošās naudas balvas par 2., 3. un 4. vietas ieguvējiem, jo pats sacensību uzvarētājs ir arī WRPF organizācijas vadītājs.

WRPF rīkotajā Pasaules čempionātā, kurš norisinās Maskavā, SN Pro izstādes ietvaros, piedalās arī vairāki Latvijas sportisti. Profesionālajā divīzijā Latviju pārstāv Pēteris Isajevs un Andrejs Mūrnieks, kuriem starti ir paredzēti rītdien.

2 thoughts on “Saričevs dominē trīscīņā – 1082.5 kg, bet atsakās no balvas

 • 19/11/2016 at 22:05
  Permalink

  Juri, vai tu esi atgriezies?

  Reply
  • 19/11/2016 at 22:15
   Permalink

   Nu nez vai tā ir GRANDIOZĀ ATGRIEŠANĀS, bet ik pa laikam kaut ko iedrukāšu, jā.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *