Kāpēc dupsis “neaug”?

Jau labu laiku atpakaļ, tālajā 2015. gadā, Liels un stiprs publicēja rakstu, kas kļuva par tā laika hītu, proti, raksts par to kā sievietēm trenēt to ķermeņa daļu, kas pēdējos gados ir kļuvusi par kultu, proti, dibenu (pats raksts te: Cepam foršās “bulciņas”).  Tajā laikā šis raksts izsauca lielu intereses vilni kā pašā lielsunstiprs.com, tā arī citās lapās, kur tas tika pārpublicēts.

 

Labi, bet kāpēc par to ir jārunā 2017. gadā? Pirmkārt, tāpēc, ka laiks iet un tie un tās, kas šo rakstu lasīja 2015. gadā, iespējams, kaut ko ir aizmirsuši un, otrkārt, mūsu lasītāju skaits ir audzis, tāpēc, protams, par labām lietām ir jāatgādina. Savukārt, treškārt, šī tēma atkal kļuva aktuāla pēc tam kā ieraudzīju starp frāzēm ar kurām tika atrasts lielsunstiprs.com vienkārši ģeniālu teikumu “Džinsi, kas padara dibenu lielāku”.

 

Jā, dibeni pašlaik ir modē. Neteiksim, ka iepriekš nebija, bet pašlaik šis kults ir izvirzījies priekšā un, šķiet, dominē pāri visam. Tāpēc, no vienas puses, ir saprotama dāmu vēlme izcelt šo ķermeņa daļu vai, ja tādas, atvainojos, bet īsti nav, to uztrenēt. Tas ir normāli. Kā to darīt mēs apskatījām jau iepriekšējā, leģendārajā, rakstā, tāpēc par pašu treniņu šoreiz runāsim mazāk, bet vairāk pievērsīsimies citām tēmām, t.i., svarīgiem momentiem par ko ir jāpadomā ikvienai dāmai, kura trenē savu dupsi. Vienlaicīgi tās, iespējams, ir atbildes arī uz konkrētu jautājumu – kāpēc, lai arī es trenējos, man nesanāk uztrenēt dibenu?

 

Pirmais un galvenais moments ir treniņu slodze. Cilvēki trenažieru zālē dalās divās nometnēs – vieni ir lielu svaru fani, citi mēģina panākt vajadzīgo rezultātu ar viegliem treniņiem. Kuri patiešām iegūst rezultātu? Tie, kas dara visu prātīgi! Kāpēc kājas, kas ir lielākā muskuļu grupa, nevar trenēt smagi? Kājas, un arī dibenu, ir jātrenē SMAGI! Vingrinājumu izvēle ir viena lieta, taču nav jābaidās no smagiem treniņiem, tiem ir jābūt, tad arī būs rezultāts.

Te tikai jāpiebilst, ka smagais treniņš nenozīmē, ka mazai 45 kg meitenītei būtu jātupjas ar 250 kg, nebūt nē. Slodze ir jāizvēlas atbilstoši. Atbilstoši trenētībai, veselības stāvoklim, apgūtajai tehnikai un konkrētajām dienas sajūtām. Taču ir jāsaprot, ka, ja alternatīva ir taisīt 4 pietupienu piegājienus pa 15 atkārtojumiem noteikti ir jēdzīgāk nekā taisīt kaut kādus ļoti gudros un superizolētos vingrinājumus dibenam, kas noskatīti kādā žurnālā. Šie vingrinājumi ir labi jau trenētām dāmām, kas ne tikai var, bet arī prot izolēt trenējamo muskuli, zina ko un kā darīt. Iesācējām vai vidējas sagatavotības fitnesa fanēm to nevajag mēģināt atkārtot.

 

Otrais moments – paši pietupieni. Meitenēm tie nepatīk. Ziniet, teikšu kā ir, arī puiši par šo vingrinājumu nav sajūsmā, taču tas ir jādara. Jā, tas ir tehniski diezgan sarežģīts un fiziski smags vingrinājums, taču tieši tāpēc tas ir vērtīgs. Mūsu organisms saņem pietiekošu kairninājumu, lai pēc tam spētu nodrošināt nepieciešamo hormonu izstrādi un tas savukārt nodrošinās progresu.

Jākoncentrējas uz tā sauktajiem bāzes vingrinājumiem, t.i., vingrinājumiem, kuros ir iesaistītas vairāks locītavas. Izklupieni arī ir labs variants.

 

Treškārt, biežums. Cik bieži ir jātrenējas? Klasiskā gadījumā daudzi teiks, ka reizi nedēļā. Pareizi, taču tas ir pareizi tikai atsevišķos gadījumos, t.i., konkrētā treniņprogrammas ietvarā. Ja jūsu dibena muskulatūras treniņš nedod vajadzīgo rezultātu, tad pamēģiniet trenēt šos muskuļus divreiz nedēļā! Tiesa, nevajag aizmirst arī par atpūtu un atjaunošanos, tāpēc sastādiet savu treniņu plānu tā, lai muskulim ir iespēja atjaunoties.

 

Kardio treniņš? Tas ir labi, taču, ja mēs intensīvi noslogojam dibena muskulatūru ar spēka treniņu, tad vēl klāt kardio varētu būt par daudz. Nepārcenšamies! Tāpat nevajag ticēt tiem stāstiem, kas saka, ka augstas intensitātes intervālu kardio treniņš, t.i., sprinti, palīdz labāk dedzināt taukus. Nē, nepalīdz gan. Palīdz pareizi treniņi un pareizs uzturs.

 

Tāpat bieži nākas dzirdēt meitenes, kuras žēlojas, ka viņas dibenu trenē, bet tas nav tik izteiksmīgs kā gribētos. Un tieši šajā pat brīdī tiek saņemta atbilde, ka jātrenē dibena-augšstilba savienotājmuskuļi. Problēma ir tā, ka… šāda muskuļa nav. Lai būtu izteiksmīgs skats, vienkārši ir jātrenē dibens un arī augšstilbs, kurš palīdz “pacelt” dibena muskuļus, kas nodrošina to reljefaino skatu.

 

Visbeidzot, ēdiet ogļhidrātus! Protams, tas nenozīmē, ka jāskrien pa galvu un pa kaklu pie cukura trauka, taču šajā uzsaukumā ir daļa taisnības, proti. Tā kā dibena muskulatūra ir gana liela, tajā ir daudz vietas glikoigēnam. Tas, savukārt, padara muskuli apjomīgāku, pilnīgāku. Te gan jāatzīmē, ka šis moments noder meitenēm, kas jau ir gana tievas un ar labu treniņu stāžu, pretējā gadījumā rezultāts var arī izpalikt.

 

Faktiski ir tikai 3 faktori, kas nosaka to kā izskatīsies mūsu, atvainojos, pakaļpuse:

  1. Dibena muskulatūra
  2. Augšstilbu muskulatūra
  3. Zemādas tauku procents

 

Tieši tik vienkārši. Un jāsaka, ka – tieši tāpat kā jebkurš cits muskulis. Ja mums ir laba muskuļu masa, bet labumu katrs nosaka pēc saviem ieskatiem, un zems tauku īpatsvars, tad konkrētā ķermeņa daļa izskatīsies izteiksmīgi. Tas arī viss.

 

Tiesa, šeit, diemžēl, arī ir jāpiemin ģenētikas moments. Proti, ja ģenētiski “nav dots”, tadar treniņiem, protams, pozitīvu dinamiku var panākt, taču nez vai sanāks kaut kas izcils.

 

Atgriežoties pie tā jautājuma, precīzāk, frāzes pēc kuras tika meklēts lielsunstips.com, jāsaka, ka, protams, ir bikses, kas tiek šūtas speciāli, lai izceltu dibenu. Tā nav nekāda maģija, vienkārši speciāls piegriezums, kur šuves un gumijas ielaidumi, palīdz “pacelt” konkrēto vietu. Tiesa, atkal, tās “strādā” tajos gadījumos, kad ir ko “pacelt” ja nav, vai arī ir pārāk daudz, tad tas tāpat situāciju neglābs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *