26 gadu vecumā miris IFBB profesionālis Makarvers

Šodien sēru vēsts ir saņemta no ASV, kur 26 gadu vecumā nomira viens no daudzsološākajiem Starptautiskās bodibildinga un fitnesa federācijas PRO līgas atlētiem Dalass Makarvers.

Lai arī pašlaik informācijas par 26 gadus vecā teksasieša nāves apstākļiem nav daudz, šobrīd tiek ziņots, ka nelaime notika laikā, kad Makarvers bija pievērsies uztura bagātinātāju uzņemšanai, precīzāk, viņš esot aizrijies un nosmacis ēdot uztura bagātinātājus.

Savukārt pirmais, kurš konstatēja nelaimi bija cits IFBB atlēts Džošs Lenartovičs, kurš bija Makarvera treniņu partneris. Dažas stundas pirms nelaimes, abi aizvadīja kopīgu treniņu, kurā Makarvers viegli no krūtīm spieda vairāk kā 70 kg smagas hanteles.

Dalass pēdējās sezonās bija viens no daudzsološākajiem jaunajiem kultūristiem IFBB profesionāļu divīzijā. 2012. gadā viņš kļuva par Ziemeļamerikas čempionu, bet jau 21 gada vecumā viņš jau bija kļuvis par PRO līgas dalībnieku. Atnākot pie profesionāļiem, viņš nepazuda un izcīnīja vairākas uzvaras PRO turnīros.

Jā, sezonas galvenajos startos, “Mr.Olympia”, viņš vēl necīnījās par pirmajām vietām, taču zinot viņa vecumu un redzot atlēta progresu, daudzi viņu sauca par jauno “balto cerību”, proti, daudzi paredzēja, ka viņš būs tas sportists, kurš, iespējams, kādreiz varēs pārtraukt melnādaino kultūristu dominanci IFBB PRO līgas sacensībās.

Tiesa, Makarvera sportiskajā karjerā jau iepriekš bija signāli par vājo veselību, jo šī gada pavasara sezona bija uz jautājuma zīmes pēc tam kā atlēts pārcieta smagu elpceļu iekaisumu, bet “Arnold’s Classic” Austrālijas posmā viņam uz skatuves bija palicis slikti un tikai dēļ sacensību organizatoru operatīvās darbības viņš veiksmīgi tika aiznests no skatuves.

Jāpiebilst, ka Makarvers spēka sporta aprindās bija zināms ne tikai kā ļoti daudzsološs bodibilderis, bet arī kā viens no spēcīgākajiem mūsdienu kultūristiem, jo viņa rezultāti spēka trīscīņas kustībās bija ļoti pieklājīgi, piemēram, atlēta labākā vilkme bija 385 kg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *