Bez vadošajiem sportistiem, šodien startē PČ svarcelšanā

Šodien ASV Kalifornijas štatā, Anaheimas pilsētā tiks dots starts 2017. gada Pasaules čempionātam svarcelšanā, kurā startēs arī divi Latvijas svarcēlāji – Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha.

Pasaules čempionāts svarcelšanā jau otro reizi pēc kārtas tiks aizvadīts ASV, jo 2015. gada nogalē visi sekoja notikumiem Hjūstonā, bet šogad svarcelšanas notikumu epicentrs ir Anaheima.

Diemžēl, bet šī gada čempionāts krietni zaudēs sportiskajā ziņā, jo Starptautiskā svarcelšanas federācija par liela mēroga dopinga pārkāpumiem, ir pieņēmusi lēmumu no startiem atstādināt deviņas valstis, starp kurām ir arī svarcelšanas grandi. Kopumā deviņām izlasēm dalība PČ ir liega. Tā ir Krievija, Ķīna, Kazahstāna, Armēnija, Turcija, Moldova, Ukraina, Baltkrievija un Azerbaidžāna. Tāpat tiek ziņots, ka Irāna, Ziemeļkoreja un Venecuēla šajā PČ nepiedalīsies, jo šīs valsts atlētiem netika piešķirtas vīzas.

Ņemot vērā šos apstākļus, var teikt, ka šis pasaules čempionāts dalībnieku ziņā būs viens no visu laiku vājākajiem turnīriem, jo virkne vadošo sportistu vienkārši nebūs pielaisti pie startiem. Vai tāpēc cīņas būs vieglākas? Nez vai, jo sportisti svarcelšanā cīnās nevis viens ar otru, bet gan ar svaru stieni un tā svars ir nemainīgs jebkurā konkurencē.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs divi atlēti. Vīriem svara kategorijā līdz 105 kg startēs Artūrs Plēsnieks, kurš plāno pacelt 405 kg, gluži tāpat kā pirms dieviem gadiem, kad šāds rezultāts viņam deva trešo vietu. Tiesa, pēc 2016. gadā notikušajām olimpiskajām spēlēm Artūrs nav piedalījies sacensībās, jo atkopās pēc pleca savainojuma.

Savukārt dāmu konkurencē, svara kategorijā līdz 58 kg, startēs Rebeka Koha, kuras plānotais rezultāts, 225 kg summa, provizoriskajos reitingos ir otrais labākais.

Rebekas starts ir paredzēts 30. novembrī (19:55 pēc vietējā laika), bet Artūrs pie svaru stieņa stāsies 4. decembrī (17:25 pēc vietējā laika).

 

Foto: zimbio.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *